Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 (131) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 159 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jedrzej15@vp.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
No właśnie tu wystąpił problem. O ile jaj praca jest bez zarzutu, to wystąpił problem, przed którym chcę ostrzec użytkowników tzw. "małych silników". Czytałem w jednej z opinii, że w skrzyni "rozpadł sie dyferencjał". Otóż to także się mi przytrafiło. Po ścięciu zawleczki sworznia trzymającego satelity - sworzeń zaczął się wysuwać, tym samych ścinał obudowę skrzyni biegów, przetarł ją na wylot, zaczął lać się olej ( zdążyłem tow porę...
~Grdalus
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Krótka jedynka, dość długa dwójka, długa 3. Auto najlepiej kontroluje się właśnie na 3 biegu. Czwórka normalna. Nieco za wysokie moim zdaniem obroty na 5 biegu - w sensie przy 100km/h na 5 biegu jest 3000obr/min. Ale silnik jest dobrze wyciszony więc nie jest to uciążliwe. Zakres \"czerwony\" obrótów to 5600 obr/min - jeszcze do takiego nie doszedłem :) Technicznie ciężko wchodzi mi jedynka, nie podoba mi się również rozwiązanie biegu...
~Maniek
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Największa sprawa to wrzucanie dwójki, ma tak jakby dwie zapadki, wrzucasz dwójkę, lewarek zaskakuje, ale biegu nie ma, musisz przechylić lewarek dalej, aż przeskoczy drugą zapadkę. Dwójkę trzeba też wrzucać nie za raptownie bo potrafi zgrzytnąć, trzeba dać chwile na spadnięcie obrotów silnika. Podobno w pierwszych rocznikach w tych silnikach ścinało nity w skrzyni, w późniejszych rocznikach nity wzmocniono i te już wytrzymują dużo lat.
~NRoh
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Skrzynia biegów działa w tym aucie świetnie i bezawaryjnie. Łatwo się wszystko wbija, a zwykły olej skrzyni biegów sprawuje swoje funkcje przez wiele lat / przez dziesiątki tysięcy km. Brak 6 biegu, no ale cóż. 1 i 2 bieg mają krótki przełożenia i nie należy na nich gazować za mocno, można się mocniej rozpędzać po wbiciu 3-ki, 3-ka wchodzi łatwo i przyjemnie już od 28 km/h na płaskim terenie.
~Jarod
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
skrzynia zaliczyla padakę po 75t km(w2002r), rozsypał sie dyferencjał, zamiast porządnego mocowania srubami niemiaszki zrobiły tanią wersję na export - mocowanie nitami,(podobno to częsta usterka jeśli ktoś lubi jeździć dużo ale nie koniecznie w stylu kapelusznik); efekt - całkowita wymiana - 2000 pln oraz 3 tyg stracone na szukanie używanej poszło sie paść(nowa kosztowała by 12k w ASO);
~Andrzej
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Sprzęgło chodzi super lekko, biegi wrzuca się też bardzo precyzyjnie , poza 1-ką, co jest standardem w tym modelu. Po jakiś 130 000 musiałem poważnie zainwestować w skrzynię, pedał wpadł mi w podłogę - koszt 3000 (podobno źle była założona tarcza przy wymianie i wyryła bruzdę w kole zamachowym, co spowodowało zablokowanie sprzęgła)
~maxes
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Biegi wchodzą precyzyjnie przy tym przebiegu nie stwierdziłem nadmiernych luzów na drążku zmiany biegów wielki plus aczkolwiek uważam że przełożenia mogłbyby być inaczej rozplanowane 3tyś obr/min przy 100km/h na piątym biegu w trasie troche drażni, uważam że \"piątka\" mogłaby być dłuższa
~Krzysztof
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Skrzynia cierpi na zrywające się nity na mechanizmie różnicowym. Skutkuje to szarpaniem podczas przyspieszania w zakresie 1600-2800obr/min, najczęściej na 2-gim i 3-cim biegu. Biegi wchodzą precyzyjnie, bez haczeń, a przełożenia są dobrze dobrane do mocy silnika.
~Leśny zwierz
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Skrzynia bez zastrzeżeń. Krótkie przełożenia pasują to tego silnika, dzięki czemu nie odczuwa się aż tak braku mocy. Z drugiej strony na autostradzie zaczyna brakować 6. biegu, bo na 5-tym przy 130-140 mamy już ponad 4tys. na obrotomierzu i co za tym idzie większy apetyt na paliwo.
~oreslyfox
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Skrzynia jest bardzo w porządku. Ma dobre przełożenia i jest precyzyjna, ale brakuje w niej kolejnego biegu, bo mam dość tego wycia przy 130km/h z drugiej strony ledwo na 5 ciągnie, więc z tym silnikiem po prostu nie da się nic zrobić.
Volkswagen Golf IV Hatchback