Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 (123) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 167 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Leśny zwierz
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
W tej dziedzinie mam wszystko dokładnie powyliczane. Otóż, jak na benzynowy silnik i auto mające swoją masę spalanie nie jest wysokie. Staram się jeździć zgodnie z zasadami eco-drivingu. Dziennie pokonuję około 60-90 km głównie poza miastem. Komputer pokazuje spalanie w miarę uczciwie. Przy spokojnej jeździe do pracy i z pracy (90-110km/h) zwykle średnia z baku wynosi ok 6,2-6,5l/100km. Najniższe spalanie z całego baku udało mi się osiągnąć...
~bykuzplastiku
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik 1.4 75KM to najgorsze co może spotkać posiadacza golfa IV. Motor zdecydowanie zbyt słaby jak na ten samochód, jadąc samemu nie odczuwa się tego tak bardzo, natomiast z 3 pasażerami i bagażem jazda staje się udręką. Pod górkę ledwo się telepie, lewym pasem wyprzedzają nas Seicento i inne popierdółki. Szczerze nie polecam Golfa IV z tym silnikiem. Poza tym bezproblemowy samochód. Spalanie na trasie 1100km 120-140km/h (robi się już głośno)...
~talen@tick.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Części nie są tanie, ale samochód naprawdę się nie psuje. Wymieniam tylko to co powinno się wymienić i jeżdżę. Samochód na gaz (sekwencyjny) sprawuje się naprawdę dobrze, choć czuć delikatny spadek mocy (ale to czuć tylko na autostradzie). Za to na gaz naprawdę tani się jeździ. Spalanie zależy od sposobu jazdy: jeśli jeżdżę spokojnie, to mam średnią 8l/100 gazu. Paliwa leję za 20-30 zł na miesiąc (średni przebieg 2500 km/miesiąc).
~Golfista ;)
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Bardzo dokładnie prowadzę rejestr spalania od kilku lat - każda faktura, każdy przebieg. Auto średnio rocznie spala 9,5 litra/100 km. gazu. Nie robię średnich minimalnych, ani średnich maksymalnych spalania. Po prostu w okresach zimowych samochód spala 9,3, a w letnich 8,5 l/100km.przy normalnym trybie jazdy - raz szybko (165 km/h, a innym razem wolniej 60 km/h). Przedstawiam raport na podstawie wystawionych paragonów.
~Jędrek
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Przejechałem tym autem dopiero 8000 km. postanowiłem prowadzić notatki, zapisuję każde tankowanie i ilość kilometrów - średnio wychodzi ok. niecałe 6 litrów na 100km.(jazda 40% miasto/60% trasa). Przegladów nie dokonuję w serwisie natomiast wymiany tzw. ważnych elemenytów w ASO. Ostatnio wymieniłem kompletny raozrząd - cena 780,-zł.- czy to dużo nie wiem, bo teoretycznie na kolejne 90.000 km powieniem mnieć spokój.
~BIALUTKI
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Niestety silnik o pojemności 1400ccm jest zbyt mały a moc 75km nie powala na kolana. Jeżeli ktoś nie jest amatorem i wielbicielem szybkiej jazdy to będzie sobie chwalił. Przy prędkościach regulaminowych spalanie w mieście to ok 8l/100km w trasie trochę lepiej ok 6.5l/100km. Dodam ,że posiadam koła o wym.205/65/R15 także to może byc przyczyną wysokiego spalania. W zimie spala ok. 2 litrów więcej
~Marcin W
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Auto, gdy się z nim normalnie obchodzić potrafi zadowolić się 8-9 l paliwa w jeździe miejskiej. Myślę, że to jak na auto tych gabarytów i z takim silnikiem to wynik zadowalający. NA trasie spalanie zchodzi poniżej 6 litrów. Ceny napraw/przeglądów w ASO VW są na średnim poziomie. Wiadomo, że autoryzowane serwisy mają stawki wiele wyższe niż nieautoryzowane, dlatego z ASO korzystam tylko w konieczności.
~Thomas´
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
w mieście koło 7 litrów (jazda normalna).. podobnie w trasie przy korzystaniu z klimatyzacji.. czyli OK Ceny napraw... hmm u dealera "lekko" zawyzone, ale w ostateczności trzeba sie wpiąć pod komputer by wykryć usterkę. Nie polecam dywaników z Allegro :) niby tylko 60zł, ale strasznie uciekają.. lepiej zapłacić już te 250zł i mieć spokój..to szczegół, ale dotyczy jak sądzę większości częśći...
~nicollo
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Porównywałem z silnikiem 1.6 i praktycznie palą tyle samo, tu trzeba silnik trzymać na wyższych obrotach żeby móc normalnie jeździć tym bardziej że to 16 zaworowa jednostka:/ Podane spalanie dot. LPG (gaz sekwencyjny założony przy 190 tys km przez poprzedniego właść.) z benzyną jest ok 1 litr mniej przy każdym punkcie 7,4/8,4/6,7. ogólnie jak na 1.4 pali trochę za dużo:/
~Jarod
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
spalanie wychodzi średnio około 7 przy normalnej jeździe 60/40 (trasa/miasto) przy jeździe std. 100-120km/h w trybie light można zejść bez bólu do 6l ;) bak ma 56l więc wychodzi około 700km do rezerwy, więc za często stacji benzynowej nie musze zwiedzać(średnio, bo w austrii wyszło mi 820km ale to przez dobre paliwo jakie tam mają oraz spokojniejszą jazde)
Volkswagen Golf IV Hatchback