Lista ocen Volkswagen Golf II (537) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 632 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~utwor2001
Hatchback 1.6 70KM 51kW
Projektanci grupy VAG nie przewidzieli, że po średnio 25ciu latach użytkowania, gąbka uszczelniająca panele nawiewowe oraz nagrzewnicowe zacznie się kruszyć oraz sypać do wnętrza naszych aut, przy czym przepuszczając zimne powietrze nawet na najcieplejszym ustawieniu. Niestety, ale do skruszonych gąbeczek wygłuszeniowo-uszczelniających dochodzi brak filtra kabinowego, przez co bez utrzymywania czystości na podszybiu, po odpaleniu nawiewu...
~koloko.sdk@gmail.com
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
Ogrzewanie: Jeśli jest sprawne, a nie lubi się psuć, to ciepłe powietrze leci już jakąś minutę po odpaleniu silnika. Zimą nie ma żadnych problemów, szyby szybko odparują. Jeśli przesadzimy gorącym powietrzem możemy się wręcz poparzyć. Wentylacja: Latem bez klimatyzacji lub szyberdachu potrafi być naprawdę ciężko. Na pierwszym biegu dmuchawa praktycznie bezgłośna i nawet latem potrafi lecieć powietrze nieco chłodniejsze niż na zewnątrz. Na...
~maniek_85
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Wentylacja też jest zrobiona bardzo dobrze. W aucie nie ma mowy o tym, żeby zimą parowały szyby. A jak zdarzy się, że są zaparowane to siła nadmuchu szybko rozwiąże ten problem. A latem podczas upałów wystarczy włączyć wentylator na \"2\" i nie trzeba szyb otwierać. Klimatyzacji pewnie nie ma co wymagać od 20 letniego auta. Na pewno nie każdemu muszą się podobać suwaki od regulacji ciepłego i zimnego powietrza.
~arturro
Hatchback 1.6 TD 60KM 44kW
Jeżeli jest zainstalowana fabryczna nagrzewnica t oheizung jest fest - gorące powietrze z nawiewów wręcz parzy. Odnośnie wentylacji to niemal każdy mk2 miał szyber dach, wiec w wlecie mimo braku klimatyzacji (w dieslu rarytas) przewietrzanie wnętrza jest na dobrym poziomie. Minus za brak filtra kabinowego. Na szczęście jego montaż jest dziecinie prosty i wymaga zakupu tylko jednej części.
~Jakub Winkel
Hatchback 1.6 TD 80KM 59kW
Wentylacja ma ode mnie właściwie 6/5. Przy prędkościach rzędu 150-160km/h, bo tyle można spokojnie jechać w trasie bez przegrzewania silnika, na wyłączonym nadmuchu dość mocno wieje :D Silnik 1.6 TDic 80KM ma elektrycznie podgrzewaną ciecz chłodzącą kiedy silnik jest zimny, przez co nagrzewa się bardzo szybko i bardzo szybko też nagrzewa wnętrze gorącym nadmuchem.
~Paulox (paulox@wp.pl)
Hatchback 1.6 70KM 51kW
Ogrzewanie działa szybko i zimą szybko sie robi ciepło. Ale latem już nie jest tak pięknie. Brak klimatyzacji i szyberdachu czyni z niego "piekarnik". Próba ochłodzenia poprzez opuszczanie szyb skutkuje znacznym podwyższeniem hałasu przy większych prędkościach. Latem w słoneczne dni troche nieprzyjemnie. Polecam modele z klimatyzacją lub chociaż z szyberdachem.
~Darek
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Wersja podstawowa, więc białe szyby, w lecie dramat. System wentylacji bardziej słychać, niż czuć. Nie wiem jak jest w modelach z zielonymi szybami, ale przezroczyste to zdecydowanie największa wada tego samochodu. Ogrzewanie na plus, nagrzewa się stosunkowo szybko i nawet przy największych mrozach bez problemu uzyskujemy wartości komfortowe.
~Seba_06
Hatchback 1.8 i KAT 90KM 66kW
Wentylacja - elegancko. Prawie nigdy nie ma zachodzących szyb (jedynie tylna klapa ale od tego jest ogrzewanie szyby). Latem wiadomo luksusu nie ma choć mam klimę ale nie kompletną (szyberdach i el. szyby i da się przeżyć). W zimę ogrzewanie sprawdza się bardzo dobrze. Szybko grzeje - zamarznąć w tym samochodzie jest niemożliwe
~Herbu
Hatchback 1.8 i KAT 90KM 66kW
Nagrzać auto to nie broblem. W zimie juz po minucie jest ciepło, a po kolejnej bardzo ciepło. Nawet przy wielkich mrozach można w środku zrobić sobie saunę. Niestety w lecie trudno się pozbyć gorąca ze środka. Tylko dwie szyby otwierane, brak szyberdachu, wszystko to powoduje, że w upłay jest ciężko.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf II
6,4
7,7
11,1
~lobeo@interia.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
zima... mmmyych... cudo przy -7 po 1,5 min wali letnie powietrze a po 5 min wali ciepluskie, jak auto zlapie wlasciwa temperature pracy to mam tropik. Max to -20 na trasie 15 min zlapanie temperaturki i zar tropikow. Latem, mmmy, no klimy to nie mam ale jest git... auto posiada szyberdach