Lista ocen Volkswagen CC (41) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Macias
Coupe 2.0 TSI 210KM 154kW
DSG doskonale dogaduje się z silnikiem. jest bardzo szybka, sprawnie odczytuje i przeprowadza kick-downy. W trakcie jazdy biegi zmienia niezauważalnie. Jedyny minus to delikatne szarpnięcie, jakby skok auta przy ruszaniu – i za to cztery gwiazdki. Ten niefajny efekt można zminimalizować ruszając bez gazu, po prostu puszczając hamulec. Mam pewne obawy o jej trwałość, bo prasa branżowa często wytyka im, ze lubią się popsuć przy ok. 180 tyś. km,...
~Tomaszz
Coupe 2.0 TSI 210KM 154kW
To moje pierwsze DSG wcześniej 7g tronik mercedesa i multitronik audi . DRAMAT czas reakcji od 0 jest wręcz śmieszny. W trakcie jazdy nie potrafię się porozumieć z nią - ona nie wie o co mi chodzi a ja o co jej jak z kobietą, może to kwestia przyzwyczajenia... :) Tryb sport za bardzo wkręca na obroty silnik gdzie wyraznie czuć że mocy już nie ma tylko wycie. Z ratunkiem przychodzą łopatki F1 czas reakcji super .
~Ali G
Coupe 1.8 TSI 160KM 118kW
Jestem zaskoczony (pozytywnie) działaniem skrzyni biegów DSG7. Biegi zmienia błyskawicznie i bez szarpnięć. w zasadzie niewyczuwalnie. Jedyny objaw - mocne/ostre/ przyspieszanie i prędkość powyżej 100km/h - zmiana biegu na wyższy z 5 na 6 lub z 6 na 7 objawia się zgrzytem (jakby brak wysprzęglenia) Nie zawsze ale jednak. Za kilka dni jadę na serwis zobaczymy co powiedzą. Skrzynia bezdyskusyjnie oszczędza zużycie paliwa.
~JarekMM
Coupe 1.4 TSI BlueMotion Technology 160KM 118kW
DSG płynnie zmienia biegi, wręcz niezauważalnie, sporadycznie korzystam z trybu manualnego i łopatek, od początku czasem zdarza się delikatne szarpnięcie pomiędzy jedynka a dwojka. Trzeba pamiętać o wymianie oleju, wtedy skrzynia odwdzięczy się bezawaryjna eksploatacją.
~Krzysztof
Coupe 1.4 TSI BlueMotion Technology 160KM 118kW
7 biegowa DSG to jeden z lepszych automatow, którymi jeździłem. Biegi zmienia bardzo płynnie. W trybie sportowym obroty wędrują do czerwonego pola, a 7 bieg wchodzi dopiero przy prędkościach ponad 200 km/h. Zdarza się sporadycznie szarpnięcie pomiędzy 1 a 2.
~Maestro
Coupe 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 140KM 103kW
Bardzo precyzyjna, \"szybka\" jedynka i \"dwójka\" - przy ruszaniu na wolnych obrotach dla niewprawnego kierowcy można go \"zadusić\" - lepiej utrzymywać auto na średnich obrotach przy ruszaniu. Bardzo dobre wrażenia przy wyprzedzaniu.
~mirek
Coupe 2.0 TDI CR DPF 177KM 130kW
DSG= fantastyczna, poprzednim VW przejechalem przez 3 lata 130 tysięcy na DSG bez problemów. Obecnie jest podobnie ale trudno się przyzwyczaić do wolnobiegu , dobrze ,że są łopatki przy kierownicy można hamować silnikiem
~Janek cc
Coupe 1.4 TSI BlueMotion Technology 160KM 118kW
Suche DSG. Działanie tej skrzyni jest dziwne jak każdej dwusprzeglowki. Pomimo tego, że została sprawdzona przez 2 serwisy w tym ASO. Tylko automat hydrauliczny.
~Zdzislaw
Coupe 1.8 TSI 160KM 118kW
Jak do tej pory (96000 km) bez zastrzeżeń. Szybko reaguje na mocne wciśnięcie pedału gazu. Zmian na poszczególne biegi praktycznie nie czuć w ogóle. Bardzo pozytywna ocena.
~keraj79
Coupe 1.4 TSI 160KM 118kW
DSG 7. Wiecęj niż świetnie, nie czuć przełączania biegów kompletenie. Przy kick downie dobra reakcja. Tryb sport daje realną różnicę. Warto dopłacić do tego automatu