Lista ocen Toyota Corolla X Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW 2009-2010 (9) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~q
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Zastosowanie tylnej belki zamiast zawieszenia wielowahaczowego niestety odbiło się na prowadzeniu pojazdu. Zakręty, serpentyny nie są najmocniejszą stroną tego auta. Wyciszenie wybojów, pewność przy dużych prędkościach - bez zarzutu. Do poprawy stabilność prowadzenia przy dużym wietrze bocznym, jednak wpływ na to ma również wysokość pojazdu.
~Jacek
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Zawieszenie komfortowe: dobrze tłumi i jest ciche. Nie wiem jak się sprawuje podczas sportowej jazdy, bo nie mam takiego zacięcia, ale wydaje się, że raczej \"szybcy i wściekli\" nie byliby z tej zawiechy zadowoleni. Dla mnie w każdym razie zawieszenie jest OK.
~Jacek
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Zawieszenie dobrze wybiera nierówności, jedak słyszy się w środku każdą nierówność. Tylna belka sprawia, że na ciasnym łuku i jakiejś muldzie tylna oś ma tendencje do uślizgów.
~karolcia20
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Jak wspomniałam głośniejszy niż w e11, tam takie hałasy sugerowały problem z łącznikami stabilizatorów, tu układ jest prostszy, głośniejszy, ale i lepiej trzyma się drogi.
~marek
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
samochód prowadzi się bardzo dobrze choć w testach przedzakupowych tj.ford focus /mazda3/hyundai elantra/skoda octavia/toyota corolla/mitsubishi lancer wygrała mazda3
~Andrzej
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Auto nisko zawieszone i z niskim środkiem ciężkości. Ponieważ zawieszenie jest zestrojone komfortowo - troszkę się wychyla na ostrych zakrętach. Coś za coś
~Kinga
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Nic na razie na skrzypi trochę buja przy nierównościach poprzecznych z tyłu nie ma rewelacji na wybojach jakoś tak twardawo.
~Piotr66
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Po 80 tysiącach trochę zaczyna stukać. Pewnie czas na łączniki stabilizatorów. Ogólnie jednak dobre i stabilne.
~Mateusz
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Samochodem skręca sprawnie, kierownica chodzi leciutko.
Toyota Corolla X Sedan