Lista ocen Toyota Camry IX (38) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~EzZoZ
Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Klimatyzacja i ogrzewanie działa sprawnie i wydajnie. Serwis co 15tyś km wymienia filtr kabinowy i warto to robić. Camry jest wyposażona w system NANOE - "rodniki hydroksylowe wiążą wodór, więc unieszkodliwiają wirusy i bakterie znajdujące się w powietrzu" oraz "oczyszczają powietrze z alergenów, nieprzyjemnych zapachów, pleśni oraz pyłów PM 2.5 będących jednym z głównych składników smogu".
~Rafał
Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
4 gwiazdki ponieważ w poprzednim samochodzie tej samej klasy działało to lepiej. Szybciej się nagrzewała kabina, a szyby nigdy mi nie rosiały. A tutaj miałem już sytuacje, że nie byłem w stanie uporać się z rosiejącą przednią szybą podczas opadów deszczu i to pomimo włączonej klimatyzacji. Jedynym rozwiązaniem okazywało się mocne nagrzanie wewnątrz auta, co nie jest dla mnie komfortowe.
~Nocturne
Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Nie mam zastrzeżeń. Wentylacja chodzi cicho i sprawnie. Są trzy tryby szybkości (intensywności) pracy systemu. Fotele mogą być zarówno podgrzewane, jak i wentylowane trzystopniowo. Podgrzewane są też wycieraczki i lusterka. Muszę odjąć gwiazdkę za to, że nawiewy z tyłu są tylko w wersji VIP. To dziadowska oszczędność w tej klasie.
~jacek1475
Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Tu można delikatnie się doczepić do działającej klimy wydaje mi się że trochę słabo działała ale też trzeba zwrócić uwagę na upały jakie były i są ( 32-34 * C ) może to jest przyczyna jej słabszej wydajności . Klima trój-strefowa można sobie ustawić oddzielnie tylny rząd siedzeń albo przód kierowca oddzielnie kierowca oddzielnie.
~tomasz12765
Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Musi być cały czas włączony nawiew lub klimatyzacja gdyż parują szyby, może to wina jakieś nieszczelności w aucie. Mimo to działa super, auto nagrzewa i schładza się bardzo szybko. Choć zupełnie nie rozumiem czemu nie da otworzyć się szyb z pilota w celu schłodzenia auta przed wejściem.
~Marek
Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Fantastycznie i cicho. Zimą grzeje już po 2-3 kilometrach. Aktualnie upały, brak wentylacji skórzanych (?) foteli, ale problemu nie odczuwam. Nic nie muszę przestawiać. Zima czy lato, mam ustawione 22 stopnie i jest super. W poprzednim drogim francuzie powycierałem przyciski od regulacji.
~Paweł
Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Klimatyzacja z systemem Nanoe jest szybka i bardzo wydajna, chłodzi lub rozgrzewa samochód momentalnie, jej praca poza najszybszym tępem wentylatora jest cicha i bez zastrzeżeń. Podgrzewana fotele są bardzo wydajne i szybko się rozgrzewają.
~Tomek
Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Środkowe nawiewy przy automatycznej klinie nie mogą zostać wyłączone więc wieją na rękę. Trzeba manualnie zmienić nawiew na szybę i nogi żeby nie wiały dwa środkowe - w innych autach mogłem je zakręcić przy aut klimie
~Yabadabadoo
Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Zimą, przy więcej niż jednej osobie wewnątrz, przy ustawieniu na "auto" przednia szyba paruje i trzeba się skupić na ręcznym przedstawieniu nawiewu. Ale to jest jedyna moja ingerencja w automatyczne działanie nawiwwu/klimatyzacji.
Dziennik kosztów dla Toyota Camry IX
5,3
~bigjack_
Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Dwustrefowa klima dotyczy tylko regulacji temperatury, nie można regulować kierunku i siły nawiewu indywidualnie dla każdej strony. Latem klima daje radę a zimą nie marzłem więc ok. Szyby nie parują.