Lista ocen Toyota Camry III (66) - Silnik

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Kombi 2.2 136KM 100kW
Silnik ekonomiczny i elastyczny, odpala bez problemu w zimie, z tego co wyczytalem w internecie o silniku 5SFE, to ma bezkolizyjny rozrząd. Dlaczego ekonomiczny (ekologiczny?) Bo zrobił 300.000 km, nie bierze oleju, jest prosty i nie wymaga wymian podzespołów jak ścierające się wałki rozrządów, koła zmiennych faz, czujniki, przepływki, pękające plastikowe kolektory wydechowe, zawalone odmy, turbiny, wtryskiwacze, koła dwumasowe itd. na które...
~Maciek
Sedan 2.2 136KM 100kW
Mam instalacje gazową która jest dostosowana do 230 koni a nie do 140 to powoduje że auto ma takie przyśpieszenie jak 3litrówka na gazie poza tym warto dodać że silnik jest nie do \"zarżnięcia\" te samochody z tym silnikiem były projektowane na 400.000km tuż po kupnie regulowałem przepustnice i przy okazji sprawdzili mi listw wtryskową - ludzie z aso powiedzieli mi że wygląda ona (listwa) jakby miała przejechane 20000 km a miała ćwierć...
~Marcin kfl
Sedan 3.0 188KM 138kW
3,0 l V6 czego chcieć więcej . Kultura pracy tego silnika przewyższa z pewnością nie jedno nowsze auto. Jest bardzo elastyczny , maksymalny moment obrotowy uzyskuje przy ponad 4000 tyś / min także ma nie złego kopa , ponadto te silniki są bezawaryjne przebiegi rzędu 500000 tyś i więcej nie stanowią problemu .
~zuzia
Sedan 3.0 188KM 138kW
Doskonala praca silnika - cicha bezszelestna. Podczas jazdy przy 160 przy wlaczonym radiu mozna rozmawiac normalnym glosem.. Kocham wlasnie to. Co prawda ostatnio mamy malutki problem z tlumikiem (dodaje sportowego charatkeru i dzwieku)...
~rybakiewicz@eurofinance.com.pl
Sedan 3.0 188KM 138kW
Często na stojąc na światłach zapomina się, że silnik w ogóle jest zapalony - wspaniały, ale cichutki, dostojny szum pojawia się dopiero przy naciśnięciu na pedał gazu ! Wspaniała praca silnika ! Na trasie najlepiej pracuje pomiędzy 190 km/h a 210 km/h.
~Jacek
Kombi 3.0 188KM 138kW
Silnik bardzo zrywny. Wygodnie się z nim pracowało, należy to szybkich i mocnych silników. Według mnie była to największa zaleta tego samochodu. Był nie do zdarcia, jeździłem tym samochodem 9 lat i nigdy nie było problemu z silnikiem.
~Gonzo
Sedan 2.2 136KM 100kW
Silnik który ma przebieg prawie pół miliona kilometrów, jeździ na półsyntetyku i cyka tak że obcy ludzie mnie zaczepiają i chwalą jego kulturę pracy. Odpala na dotyk, wolne obroty trzyma idealnie
~Tomek
Sedan 3.0 188KM 138kW
Bardzo fajnie przyspiesza juz od najnizszych obrotow i wkreca sie do konca.Autko ciche w srodku a gdy wskazowka przekroczy piec tysiecy obrotów to gang silnika przyprawia o szybsze bicie serca:)
~tomash09
Sedan 2.2 136KM 100kW
Silnik chodzi teraz bardziej jak diesel niz benzyniak, bardziej klekocze - wina przebiegu. Mimo iz przebieg ma duzy silnik jest w dobrej kondycji, nie bierze oleju i jak narazie wszystko jest dobrze.
~futrzak
Kombi 2.2 136KM 100kW
Cicho i niezawodnie, dobrze si0184469655 wkręca, brakuje mocy przy pięciu osobach i bagażu 3.0 byłoby lepsze. nie bierze oleju pomimo przebiegu i że jest na syntetyky (oczuywiście Mobil 1)