Lista ocen Smart Fortwo I Coupe (33) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Psuwacz
Coupe 0.8 TD 41KM 30kW
Smart zanim stanie na drodze będzie dawać liczne sygnały, że coś niedomaga. Zgodny z instrukcją przegląd elementów osprzętu silnika, skrzyni i zawieszenia zapewni bezawaryjną jazdę. Kupując auto bez potwierdzonej historii można spodziewać się sporych kosztów związanych z naprawami osprzętu silnika i skrzyni biegów. Największe wydatki to kolejno: turbina; sprzęgło; wysprzęglik; chłodnica powietrza doładowującego; poduszka silnika.
~Artix
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Dramatu nie ma, ale Toyota to nie jest. Do obecnego przebiegu kilka rzeczy wymieniałem, sprzęgło gdzie w zasadzie większość w smartach musi wymienić przy około 160 tys ja wymieniłem przy 170 tys km - to 1 rzecz jaka spowodowała wezwanie lawety. Turbina przy 185 tys, intercooler przy 185 tys km, chłodnica klimatyzacji ale to akurat wina przetrąconego kotka który się w nią wbił. No i raz czyszczony EGR.
~ratownik
Coupe 0.6 62KM 46kW
Należy pamiętać o tym, że przy silnikach benzynowych w wyniku wady fabrycznej w tych pierwszych rocznikach należy wykonywać szlify na tłokach co jakieś 90-100tyś. Trzeba o tym pamiętać kupując samochód z wynikiem przebiegu bliskim wielokrotności tych wartości.
~miksell
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Po 160km pada sprzęgło. Koszt wymiany to ok 1500 zł. Dodatkowo przy wymianie sprzęgła zrobiłem wszystko co mogłem włącznie z czyszczeniem wtrysków, regeneracją rozrusznika itp. Łącznie w okresie 5 lat na naprawy wydałem ok 6500 zł.
~Kylo
Coupe 0.6 45KM 33kW
Smartem jeżdżę od ok 5 miesięcy w firmie, z tego co wiem to przy przebiegu trochę ponad 100 kkm było regenerowane turbo i zmienione pierścienie. Od czasu kiedy nim jeżdżę trzeba było zmienić klocki, tarcze i termostat.
~terenn
Coupe 0.6 62KM 46kW
wiadomo silnik od pralki psuje sie czesciej niz w maluchu, powinni wprowadzic zakaz sprzedawania smartów.... W ŻYCIU ŻADNEGO SMARTA!!!! i jeżeli chcecie byc szczesliwi nie kupujcie tego auta!!!
~reset
Coupe 0.6 62KM 46kW
Bardzo często po 100 tys km pada silnik,bierze wtedy olej,kopci itp. Kiepsko przy takim przebiegu działa tez automatyczna skrzynia,słabo się zbiera,strach wyjeżdżać na skrzyżowaniach
~Mariusz
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Padło mi sprzęgło. Naprawa była czasochłonna i droga ok. 3000zł. Po naprawie sprzęgło trzeba było adaptować co jakiś czas. (wysprzęglik)
~silverss@wp.pl
Coupe 0.7 72KM 53kW
nic nic nic... śmieje sie, ze w mojej reno kiedyś przy 30 000 częstym byłem gosciem serwisu a tu nic.... za to uwielbiam to auto

Usterki Smart Fortwo I

Smart Fortwo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~adrain
Coupe 0.8 TD 41KM 30kW
ŻONA PRZY COFANIU UDEŻYŁA W INNE AUTO . ZNISZCZONY PLASTIKOWY BŁOTNIK. KOSZTU UŻYWANEGO 150ZŁ
Smart Fortwo I Coupe