Lista ocen Skoda Superb III Liftback (71) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~G
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Dysza spryskiwacza szyby była zatkana fabrycznie i nie puszczała płynu na szybę. W ASO w Rzeszowie nie widzieli problemu, ASO w Kielcach wymieniło mi dyszę w ramach gwarancji. Oryginalna, fabrycznie założona wycieraczka przedniej szyby miała wadę, dzięki której rysowała mi szybę. W ASO w Rzeszowie stwierdzili że jakiś piach podszedł pod pióro i zarysował szybę, mimo że przekonywałem że to wada pióra wycieraczki. Kiedy problem się nasilał, a...
~Monter
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Drobnych usterek brak na razie. Choć jest kilka rzeczy które mi osobiście przeszkadzają w tym aucie. System START-STOP - jest każdrorazowo po uruchomieniu auta aktywny i można go dezaktywować przyciskiem, ale mimo prawie roku jazdy ciągle przypominam sobie o tym dopiero jak mi zgaśnie - a często zdarza się to np. na lewoskręcie i chcesz ruszyć a auto musi najpier odpalić silnik, te pół sekundy może mieć znacznie dla naszego bezpieczenstwa....
~Wojtek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Zaparowane reflektory, które miały niby samoistnie odparować po miesiącu użytkowania wciąż parują. Do tego jeden reflektor wciąż się przycina przy starcie i nie oświetla drogi jak trzeba. W serwisie jednak się nie przycina co oznacza dla serwisu, że jest sprawny. Do tego listwa led raz świeci, a raz nie... Otrzymuję wtedy piękny komunikat na wyświetlaczu z wizualizację, które to światło niedomaga, ale co z tego...
~Piotrek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Auto mam praktycznie od nowości z niewielkim przebiegiem jak na razie miałem jeden problem , na kierownicy są 2 małe pokrętła, to z prawej mi się zacinało i informacje wyświetlane albo się nie przesuwały albo skakały po 2-3 naraz , zgłosiłem to podczas przeglądu na serwisie , problem rozwiązany wystarczyło go przedmuchać powietrzem i oczyścić żądło go używałem i się troszkę zakuzylo.
~K.Jarzyna
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Słabo. Pamięć foteli i poziomowanie ksenonów - awarie usunięte w ramach akcji serwisowych. Trzeszczenie drzwi- usunięte we własnym zakresie po 2 próbach serwisu i nakazie wymiany uszczelek. Stuki i trzaski zawieszenia usunięte w końcu w ostatnim dniu gwarancji za co serdecznie dziękuję ASO Pehamot Szczecin. Od tego czasu upajam się w końcu cisza w aucie. Aha. Kierownica wytarta, wymieniona na gwarancji.
~Piotrek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Auto mam prawie od nowości , przebieg 66tys km (maj2022r) regularny serwis w ASO i od nowości, 750km wymiana radary front asystent wada fabryczna wymiana na gwarancję. 34 tys km, wymiana czujnika ciśnienia w oponach. 60 tys na kierownicy z prawej strony ta awaria rolki od obsługi komputera , serwis go wyczyścił i wydmuchał powietrzem ( do środka się dostał pyłki)
~rkawnik
Liftback 1.4 TSI 125KM 92kW
W czasie 92 000 km miałem trzy usterki: 1) coś trzeszczało w osłonie podwozia, bezpośrednio po zakupie - naprawione na gwarancji, 2) problem ze skrzypiącymi tylnymi tarczami, przy ok. 10 000 km - na gwarancji wymienione tarcze + klocki, 3) błąd modułu SOS wzywającego pomoc w razie wypadku, przy ok. 80 000 km - wymieniono w ramach wykupionej uprzednio wydłużonej gwarancji.
~MaciejB69
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Coś zatrzeszczy, po 3 tys km zaświeciła się kontrolka silnika (wystarczył restart), przy start stop zapala się czerwona kontrolka wspomagania kierownicy, po 2 tyg stania na parkingu tarcze zaszły rdza która weszła w klocki, które wyżłobiły mikro szczeliny w tarczy i przy hamowaniu był nieziemski chalas, dopiero na 3 wizycie w serwisie wymienili tarcze na gwarancji
~Maciej
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Auto jest w wersji modelowej 2018 (np nowy wyświetlacz centralny) Wyświetlacz działa powoli (np w porównaniu do passata) i czasem się zawiesza. W aucie po przejechaniu 3tyś km zaświecił się check engine jak się okazało superby czeka akcja serwisowa, bo jest problem z dawkowaniem adblue. Było tez kilka drobnych usterek usuniętych przez serwis.
~Adamb9
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
W zasadzie trudno nawet mówić o jakichś usterkach. Kilka razy pojawił się komunikat o sprawdzeniu świateł do jazdy dziennej (to tylko komunikat, bo światła i tak działały) i dwa razy nie wypoziomowały się światła bixenonowe, ale serwis wgrał nowe oprogramowanie i od tej pory wszystko działa bez zarzutu.
Skoda Superb III Liftback