Lista ocen Skoda Superb II Sedan (64) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~superb
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
W sumie drobiazgi wyniknęły z niezastosowania się do czytania instrukcji auta. By włożyć płytę CD wystarczyło przeczytać instrukcję obsługi radia a nie pchać na siłę. Po zmianie opon letnich na zimowe zaczęła wyzywać żółta lampka od ciśnienia w oponach. Po wyrównaniu ciśnienia dalej wyzywała i piszczało. Naciskałem przycisk przy lewarku ale to nie pomagało. Wjazd do serwisu w sekundę rozwiązał problem. A czytał Pan instrukcję? Przycisk resetu...
~Olek
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Ogólnie OK, ale jak wspomianiałem powyżej dwie usterki: skrzynia biegów - metaliczne stuki oraz gwizd turbiny to są mam nadzieje tylko drobiazgi. Na razie się tym nie przejmuję mam jeszcze 4 lata gwarancji ( opcjonalnie dokupiłem dodatkowo 3 lata). mam nadzieję że jak bedzie miało się coś stać ze skrzynią czy turbiną to w czasie trwania gwarancji.
~wur@ilot.edu.pl
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Wyrzucanie przwie całego płynu spryskiwaczy na reflektory bez możliwości regulacji w serwisie. W starym moim Superbie jest OK a tu totalne nieporozumienie i nie pomaga żadne delikatne operowanie dźwignią, bo wtedy nic nie leci na szybę. Wygląda to wręcz na błąd konstrukcyjny i zimą trzeba kupować płyn niemalże codziennie, bez sensu.
~malypb
Sedan 3.6 FSI 4x4 260KM 191kW
Na razie wlasciwie wszystko OK oprocz pewnej dolegliwosci rozszerzonego Sound System. Niestety podczas sluchania muzyki z glebokim, mocnym basem brzeczy cos w drzwiach. I to nawet gdy muzyka jest grana dosc cicho. Bede to probowal naprawic w ramach gwarancji, a jak sie nie uda to oddam auto do specjalistow od car hifi.
~Tak i Nie
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
kiepsko skoda i elektronika to złe połaczenie ile razy na myjce ciut za mocno po masce psikne to zraz kłopoty ( w sumie 9 razy elektryk wysyp kontrolek) Kiepskie materiały nadmierne zużycie. Lakier nie odporny nawet na mikro kmyszki i zaraz korozja mam ok 10 - 12 punkcików z rdzą!!!!
~włodek
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
jeśli chodzi o drobiazgi to: plastiki stosowane na drzwiachi po bokach siedzeń powinny być lepszej jakości gdyż podczas wsiadania lub wysiadania zawadzi się o nie obuwiem to zostają trudne do usunięcia ślady. Brak w instukcji obsługi opisu jak wymienić żrówki w oświetleniu wnętrza kabiny.
~artek
Sedan 1.4 TSI 125KM 92kW
Wymieniłem 2 razy rezystor termiczny, kiedy nawiew zaczynał działać tylko na 4 biegu. Koszt ok. 2zł/szt (tak: DWA złote), praca na 2-3 minuty samodzielnie. Nawet nie trzeba demontować schowka, bo jest łatwy dostęp. Poza tym wszystko działa jak działało.
~Krzych
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
żarówki padały jak muchy chyba chińska produkcja po wymianie ok, brak możliwości otwarcia drzwi kierowcy naprawione w ramach gwarancji, odboje amortyzatorów tylnych kół szybko rozpadły się po 50 tys przebiegu koszt w ASO z robocizną około 400 zł
~MirMac
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
1. Już na początku problem z chromowanymi ele zew. Łuszczenie wszystkich srebrnych plastików- wymienione na gwarancji. 2. Zmatowiały ramki okien bocznych- odpowiedź serwisu/Skody- używanie złch środków do mycia auta. Nie uznano wymiany gwarancyjnej.
Dziennik kosztów dla Skoda Superb II Sedan
6,2
8,4
~malypb
Sedan 3.6 FSI 4x4 260KM 191kW
a) Brzeczenie drzwi przy sluchaniu muzyki z duza iloscia basu. Wyleczone calkowita zmiana glosnikow, wylozeniem drzwi matami i dodaniu subwoofera. b) Usterka akumulatora. Wymieniony na gwarancji. Wiecej: patrz: http://www.autocentrum.pl/awc/malypb
Skoda Superb II Sedan