Lista ocen Skoda Superb I 2.8 193KM 142kW 2001-2008 (14) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebastian
Sedan 2.8 193KM 142kW
Zwykły archaiczny starszego typu 5 biegowy automat. Mała ilość biegów powoduje wolną reakcję na pedał gazu, duży zakres każdego biegu trzeba mocniej wcisnąć by zredukował i dobrał bieg do stopnia wciśniętego pedału gazu. Skrzynia uczy się stylu jazdy jeśli większość drogi jeździ się wolno i spokojnie jej reakcja jest zwolniona, po wciśnięciu kickdowna skrzynia się przestawia i następne mocniejsze wciśnięcie gazu powoduje już szybszą reakcje....
~kosmokrator
Sedan 2.8 193KM 142kW
Automat z tiptronic. Skrzynia skonfigurowana na miejską limuzynę - przy 60 - 70 km/h juz mamy piątkę, praktycznie uniemożliwia to hamowanie silnikiem bez użycia tiptronica. Ale zarzutów wielkich nie mam - zmiany przełożeń czuć raczej delikatnie, jak ktoś nie ma doswiadczenia z automatem to nawet nie zauważa. Na początku trochę trudno się było wyczuć skrzynię - nie ma przełożenia sport, wszystko zależy od stylu jazdy, jak mocno i gwałtownie się...
~Fidel
Sedan 2.8 193KM 142kW
Tiptronic b yłem zawsze zwolennikiem recznych skrzyn ale teraz coraz bardziej się przekonuje skrzynia płynnie zmienia biegi czasami przy jeździe pod górę ma tendencje do trzymania wysokich obrotów
~Slaveq
Sedan 2.8 193KM 142kW
Pierwszy mój samochód z manualną skrzynią. Na początku były problemy ale po paru tysiącach zmienia mi się biegi płynnie i dokładnie. Polecam.
~Bobo
Sedan 2.8 193KM 142kW
Dałbym doskonale, ale uważam, że przydałby się 6 bieg, chociaż tylko z uwagi na prędkości bliskie 200 km/h.
~Kamil
Sedan 2.8 193KM 142kW
Skrzynia biegów ok, nie mam zastrzeżeń. Bieg wchodzą precyzyjnie jak w całej grupie VW.
~Jaro
Sedan 2.8 193KM 142kW
Krzynia jest dobra, ale na miejską spokojną jazdę. Brakuje trybu sport.
~Bandzior
Sedan 2.8 193KM 142kW
wrażenie psuł automat (Triptronic) redukujący nieoczekiwanie przy większym depnięciu
~Papież
Sedan 2.8 193KM 142kW
Skrzynia piątka, ale biegi są długie
~Marian
Sedan 2.8 193KM 142kW
Biegi wchodzą delikatnie, duża elastyczność.