Lista ocen Skoda Superb I 2.8 193KM 142kW 2001-2008 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebastian
Sedan 2.8 193KM 142kW
Elastyka silnika świetna jak i spalanie może być niskie jak na tą moc i pojemność. Od 4000 tys zaczyna żyć. Silnik uwielbia długie trasy i dynamiczna jazdę. Oczywiście jest to v-ka, więc trochę więcej kosztuje niż zwykły silnik dwulitrowy, ale z tym trzeba się po prostu liczyć. Oleju pali 300 ml na 1000. Słyszałem że to norma przy tym silniku nawet przy mniejszych przebiegać. Producent deklaruje normę 0.7 na 1000 km. Więc chyba nie ma tak...
~Kamil
Sedan 2.8 193KM 142kW
Silnik rewelacja. Potężna elastyczność, a powyżej 3500 obr/min pokazuje co potrafi. Gdy go kupiłem planowałem założyć gaz. Po zakupie przejechałem z Leszna do Warszawy i spalił mi średnio 8,4l/100 km a na autostradzie było ok 120 km/h więc nawet nie myślę o instalacji LPG. Kultura pracy V6 to miód na serce każdego miłośnika aut. Jeśli wahacie się nad tym silnikiem to mogę go śmiało polecić. Każde naciśnięcie pedału gazu powoduje banana na...
~kosmokrator
Sedan 2.8 193KM 142kW
Moje auto ma sporą benzynową V6. Przy prawie 200KM i dość sporym samochodzie jezdzi sie całkiem przyzwoicie. Przesiadłem się na to ze stu paru koni i na początku micha mi się cieszyła przy każdym ruchu pedałem gazu. Do tego doszły kłopoty z utrzymaniem prędkości - automatyczna skrzynia. Prowadzi się bardzo przyzwoicie, wewnątrz praktycznie motorka nie słychać, na razie zadnych awarii czy problemów.
~Papież
Sedan 2.8 193KM 142kW
Silnik super, duży , nie wysilony, mocny, idealny na trasę. 180km/h można lecieć kilkaset kilometrów i zachowuje się wzorowo Prosty w budowie i obsłudze, bierze trochę oleju Po wymianie na pojedyńcze cewki lepiej pracuje, przynajmniej na wolnych obrotach Na lpg zachowuje się idealnie
~Slaveq
Sedan 2.8 193KM 142kW
Pracuje równo ale przede wszystkim cicho. Moment obrotowy mógłby być większy ale pamiętać trzeba że to nie jest silnik z turbo - mimo to nawet przy 3500-4000 pracuje cicho. Jestem bardzo zadowolony.
~Radeoniź
Sedan 2.8 193KM 142kW
zaskakuje mocą i ekonomiką nawet dociskany daje naprawdę wiele radochy przy nie wielkich kosztach, tak naprawdę jedyny benzynowy silnik który daje radę z tą budą
~Bobo
Sedan 2.8 193KM 142kW
Sinik dobrze radzi sobie z rozpędzeniem auta. Pracuje cichutko, wyprzedzanie to czysta przyjemność a pomruk 2.8v6 brzmi jak mruczenie rasowego kocura :-)
~Fidel
Sedan 2.8 193KM 142kW
6 cylindrów i wszystko jasne silnik pracuje bardzo równo i przyjemnie, ciągnie też fajnie i ma soczysty dzwięk przy wyższych obrotach
~Marian
Sedan 2.8 193KM 142kW
Kto się przejedzie autem z tym silnikiem, zrozumie. Cicho, dynamicznie, elastycznie, po prostu doskonale.
~Bandzior
Sedan 2.8 193KM 142kW
wrażenie psuł automat (Triptronic) redukujący nieoczekiwanie przy większym depnięciu