Lista ocen Skoda Superb I (130) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 144 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~arkadiusz.wyszomirski@pkobp.pl
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Trudno napisać coś bardziej wyczerpującego niż to że zarówno wentylacja jak i ogrzewanie są wystarczające. Ze względu na zainstalowany Climatronic klima chodzi w zasadzie cały czas i szyby w bardzo krótkim czasie odparowywują. Podrózowanie w chłodniejsze dni w z kompletam pasażerów sprawia że tylne szyby potrafią zaparować.Dlatego z nawiewów brakuje chyba tylko tych na tylne boczne szyby ale to w końcu nie Audi A8 i w tym samochodzie było by...
~Kamil
Sedan 2.8 193KM 142kW
Ogrzewanie działa idealnie, klimatyzacji jeszcze nie testowałem gdyż obecnie temperatura jest poniżej 0. U mnie wystąpił problem z silniczkiem regulacji klapy temperatury. Podobno to częsta wada klimatronika w całej grupie VW. Plusem było to że samemu mogłem tą usterkę zdiagnozować za pomocą Vaga z allegro za 145 zł.
~tfk
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
co do wentylacji mam pewne zastrzezenie. szybko wycieraja sie rolki na silniczkach od klimatyzacji i po pewnym czasie moze przeskakiwac silniczek wlasnie mam ta usterke do usuniecia. jak ktorys z dolnych nie ma problemow jak gorny troszke jest bo trzebabby bylo rozbierac deske rozdzielcza
~Pucek
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Klimatyzacja daje radę, chodź są samochody że znacznie wydajniejszym układem chłodzenia. Grzeje ok. Kultura pracy nawiewu jest bardzo słaba. Plus za przycisk do szybkiego odparowania przedniej szyby bez zbędnego ustawiania w opcjach.
~Sebastian
Sedan 2.8 193KM 142kW
Klimatyzacja działa sprawnie, ale na automatycznej paruje już przednia szyba u dołu za mały wylot powietrza na szybę. Szybko się nagrzewa i chłodzi. Chociaż w poprzednim samochodzie klimatyzacja działa dużo lepiej.
~DAMIANO
Sedan 2.5 V6 TDI 163KM 120kW
ZA SŁABY UKŁAD NAWIEWU. TAK DUŻE AUTO WYMAGAŁOBY ZAPROJEKTOWANEGO NOWEGO SYSTEMU A NIE PRZEJĘCIA Z MNIEJSZYCH MODELI VW. SZYBKO PARUJĄ SZYBY BOCZNE Z TYŁU. BRAK KLIMY DWUSTREFOWEJ. MAM SOLAR-DACH, WENTYLEJE WNĘTRZE AUTA NA POSTOJU.
~Jaro
Sedan 2.8 193KM 142kW
Ogrzewanie i klimatyzacja działa dobrze. Chociaż w upalne dni nawiew musi pracować na dość wysokich obrotach żeby utrzymać temperaturę. A sam nawiew nie radzi sobie kompletnie z parowanie szyb w deszczowe dni.
~Daniel
Sedan 2.0 TDI DPF 140KM 103kW
Czytałem gdzieś, że niektórzy się mają problemy. Ja jestem bardzo zadowolony. Przy regularnej konserwacji klimy przy na prawdę skrajnie wysokich temp powietrza autko przyjemnie chłodzi po paru minutach.
~Kluko
Sedan 1.8 T 150KM 110kW
Climatronic (nawet dobrze że nie dwustrefowy) wszystko załatwia w mig - nagrzewnica na 5+. obsługa wentylacji prosta jak cep, nie trzeba być geniuszem aby wszyscy na pokładzie byli zadowoleni.
~PepedB
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Dość długo nagrzewające się wnętrze w zimę. Jest to jednak przypadłość większości diesli, które z racji wysokiej sprawności oddają mało ciepła. W lato klima działa doskonale i co ważne bez przeciągów.