Lista ocen Skoda Rapid II (106) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rav
Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Super szybka i sprawna skrzynia, zmiana biegów nieodczuwalna - jedynie nie wiem kto ją tak zestroił że zmienia biegi na granicy przeciągnięcia. Całe nadwozie potrafi wpadać w rezonans...pewnie i koło dwumasowe dostanie w kość... Skoda niby twierdzi że wszystko jest ok, a wystarczyło by dodać 300 obrotów do progu zmiany biegu i było by super fajnie. Tryb sport załatwia ten problem ale znowu trzyma silnik na obrotach - trochę za wysokich jak do...
~Andrzej
Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Bardzo dobrze zestopniowane biegi. Na 6 biegu ma 2400 obr/min przy 120 km/h i 2800 obr/min przy 140 km/h, przy 90 km/h na 6 biegu kręci się tuż poniżej 2000 obr/min. Uwaga, 6 bieg zdecydowanie nie jest do wyprzedzania szczególnie przy niższych prędkościach (na 6 można już jechać od 70-75 km/h), a nawet jeśli silnik kręci się w punkcie gdzie ma max moment obrotowy. Na spokojnie można wyprzedzać ale jeżeli chce się wykonać szybko manewr należy...
~Andrzej
Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Wszystko jest ok, biegi wchodzą bardzo płynnie, z takim kliknięciem jak w japońskich autach, skrzynia jest bardzo dobrze zestopniowana i pozwala zarówno na ekonomiczną jazdę jak i na jazdę autostradową bez większych problemów. Przy 140km/h na 6 biegu obrotomierz wskazuje 2900 obr/min, przy 90 km/h obroty spadają poniżej 2k. Po podmiejskich drogach można podróżować w ciszy.
~Miroslaw
Spaceback 1.2 TSI 110KM 81kW
Jadąc wolno na 3 biegu drążek zmiany biegów zachowuje się tak ,jakby koła zębate źle były wyregulowane i nie nachodziły zęby na siebie. Po dodaniu gazu jest dobrze . Serwis odpowiada że to normalne i tak ma być. W takim razie ja dziękuje za takie auto płacąc prawie 60 tyś .Skoro jest nowe to chciałbym żeby wszystko grało.
~Krzysztof
Liftback 1.6 TDI 115KM 85kW
Porażka. Precyzja działania skrzyni biegów przypomina mi poziom golfa z 1980 roku 1.5 D. Haczy pierwszy bieg. Dodatkowo irytujące jest to przy start stopie, kiedy pierwszy stoję na światłach i nie mogę czekać (z uwagi na złudną oszczędność) z wbitym biegiem na sprzęgle. Do tego są problemy z wbiciem wstecznego.
~WrednyWWA
Liftback Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
DSG w połączeniu z tym silnikiem to dobry wybór. Samochód nie jest zamulony, bardzo chętnie zbiera się kiedy damy znać pedałem gazu, że ma być szybciej. Jedynie zbyt szybkie przełączanie na dwójkę wymaga przyzwyczajenia - na początku, po przesiadce ze zwykłego automatu w korkach kilka razy szarpnąłem.
~paweldante
Liftback Facelifting 1.4 TDI CR 90KM 66kW
Skrzynia biegów jest bardzo dobrze zestrojona z tym silnikiem.Nie ma problemu aby na trasie przy prędkościach autostradowych rzędu 140km/h uzyskać spalanie na poziomie 4.2 l. W trybie miejskim również bardzo dobrze sprawuje się skrzynia, nie trzeba co chwilę redukować bądź wrzucać wyższe biegi.
~SKSK
Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Chyba najsłabszy element tego auta. Manual jest, zmienia biegi i to tyle. Nie jest to skrzynia zła ale nie jest bardzo dobra. Jest poprawna. Mało precyzyjna, taka bezpłciowa. Automat DSG też ma swoje wady ale do miasta będzie lepszym wyborem.
~Marcin
Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW
W moim egzemplarzu nie da się prawidłowo wyregulować skrzyni, żeby wszystkie biegi dobrze wchodziły. Od początku 5 kleszczyła, jak serwis wyregulował to jest problem z wrzucaniem wstecznego. Jak poprawili wsteczny to 5 kleszczy i tak w kółko.
~rs1983
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Niestety mam porownanie jak wyglada to w innych markach i tutaj to nie zachwyca, stojach na skrzyzowniu jedynka potrafi nie wskoczyc. Do zalet mozna zaliczyc to ze biegi sa krotkie i nie "katuja" silnika, co zrozumiale przy tak niskiej mocy.