Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV RS Liftback

Rok produkcji 2022
Skoda Octavia IV RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW od 2020 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Usterka za usterką
Zawieszenie : Jak na RS to żenada
Przeniesienie napędu : To auto tylko mieli kołami , w zakrętach zachowuje się jak by tam belka była .
Co mnie spotkało z nowym autem Skoda RS 245 KM rocznik 2022: 1) mnóstwo samoistnie ustępujących usterek , które pojawiają się z różnym nasileniem, czasem odkręcenie klemy pomaga 2) usterka systemu front assist, 3) usterka kamery cofania, 4) !!!! uszkodzenie sterownika automatycznej skrzyni, w 2 miesiącu użytkowania, praktycznie doszło do kolizji w skutek tego !!!! 5) usterka ACC, 6) usterka czujników parkowania, 7) trzeszczenie tylnych drzwi i przednich prawych , Auto znajduje pod opieką ( bu ahhahah ) ASO od 06.2022 zamiast usunąć usterkę, badają sprawdzać czy kwalifikuje się to na naprawę gwarancyjną. Jakie mam zdanie o marce SKODA ? sami sobie odpowiedzcie. Ponadto samo auto zawiodło mnie pod względem trakcji prowadzenia i możliwości silnika bo niby ma ponad 260 KM a nie da się tego wykorzystać , całość wydaje się być źle zaprojektowana w pośpiechu i bezmyślnie teraz sam się o tym na własnej skórze przekonałem .
Niby idealny ale tylko na papierze a bynajmniej nie w tym aucie .
RS a auto dzięki DSG i jego softowi zachowuje się jak 1,4 wolnossące
zawiodlem się auto ma usztywnione zawieszenie ale mimo to zachowuje się minimalnie lepiej od cywilnej wersji ( test łosia został oblany przez RS masakra kto to projektował )
Eco masakra wszyscy to mają teraz i Skoda od samego patrzenia się rysuje .
Tablet to fatalne rozwiązanie , nawiewy na tunelu środkowym fatalnie umiejscowione , Fotel kierowcy pomimo ze to RS jest dziwnie wysoko nie można zająć optymalnej pozycji .
Myślę że Vag celowo to zrobił , bo wyciszenie jest naprawdę słabe .
Nie wiem nowe auto , pakiet wykupiony .
Przyznam sam sobie jestem winy podpaliłem się jak małe dziecko i teraz mam rodzinne auto NIE usportowione rodzinne .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 245KM 180kW [l/100km]

10,3