Lista ocen Skoda Octavia IV (142) - Silnik

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Silnik niby dysponuje mocą 150 koni ale tego nie czuć. Ma standardowy problem z kangurowaniem przy ruszaniu a jeździć potrafię i w żadnym innym aucie mi się to nie zdarza. Moc i moment obrotowy są jakby o 25% mniejsze.. 1.5 turbo Hondy wciąga go nosem po względem spalania, elastyczności czy osiągów. 1.4 TSI ea211 był naprawdę spoko. 1.5 to wyraźny krok w tył. Mam obecnie 32 tys przebiegu i silnik kilkukrotnie wszedł w tryb awaryjny bez...
~T
RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW
245KM i 370 Nm to jednak trochę za dużo jak na auto z napędem na przednią oś co jest oczywiste i dziwię się innym, którzy wiedząc o tym kupują auto a potem narzekają, że zrywa przyczepność. Ten silnik w połączeniu z DSG jeździ świetnie, trzeba tylko umiejętnie korzystać z dostępnej mocy. Dźwięk silnika generowany we wnętrzu to jakaś pomyłka i nie da się tego wyłączyć. Obejściem na to jest zdefiniowanie ustawień indywidualnych, ale niestety...
~e_gregor@interia.pl
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Nie dałem pełnej oceny z powodu spalania. Passat B8 z tym silnikiem (ale bez hybrydy) palił podobnie a czasem nawet mniej i dało się zejść poniżej 6 litrów w dalekiej trasie. Poza tym jest w miarę mocny i nie bierze oleju. Problemów z nim nie miałem. Jest to miękka hybryda - ja bym nazwał to w końcu działającym start-stop. Nie trzeba wyłączać bo nie wkurza. Silnik odpala natychmiast i bez żenujących dźwięków. Silnik to chyba najmocniejsza...
~Oszukany
RS Kombi 2.0 TSI 245KM 180kW
Owszem ma 245 a tak naprawdę prawie 270 KM nic to nie da bo auto tylko podskakuje na drodze mieli bez władnie kołami . Auto było sprawdzane pod względem realnych osiągów a wyniki są powalające na 10 startów do 100km/h tylko dwa razy katalogowy wynik normalnie jest 7 s - 7,3s wyniki od 80 do 120 jak i 90 - 140 pokazują że to nie ! RS ! tylko muł , nic dziwnego że obecne testy na YT są tak negatywne względem tego auta .
~Arkos
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Dynamiczny, żwawy i palący przy spokojnej jeździe bardzo małe ilości paliwa. Wysoko oceniam kulturę pracy, jego wyciszenie. Problem zaczyna się na autostradzie, bo przy nawet przepisowej jeździe nietrudno przekroczyć 8l a im szybciej, tym więcej. Z drugiej strony- drogi krajowe i spalanie potrafi spaść do 5l lub nawet poniżej a to wciąż jest duży samochód.
~Kmiecik
RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW
Dobrze przyspiesza, ale mocno przy tym warczy wyje i to warkot wycie niezbyt przyjemny dla ucha przynajmniej ( Wyłączam te sztuczne udawane V6 bo jest to żałosne nagranie )Mojego a zużycie no nie wiem, w mieście to poniżej 12 - 14 nie mogę zejść. Jedynie jazda trasą tak do 90 km/h wynik sprawia że średnia spada .
~Kmiecik
~Robert
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Silnik 1.5 tsi całkiem ok. Dobrze się kręci jak na tę moc, niestety mankamentem jest to że bierze olej. Po 10 tys. szczęśliwie spojrzałem na bagnet i trzeba było prawie litr dolać. Spodziewałem się niższego spalania niestety norma to ok. 7-8 litrów przy systemach start stop, wyłączaniu dwóch cylindrów uważam za zbyt dużo.
~CeeJay87
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Silnik jest oszczędny, ma aktywny system odłączania dwóch cylindrów i wykorzystuje każdy możliwy moment do ich odłączenia. Kultura pracy jest taka sobie, szczególnie podczas przyspieszania, a katalogowe przyspieszenie do 100km/h można włożyć między bajki. Przynajmniej ja potrzebuje ok 10 sekund.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia IV
7,2
~Tomasz
Liftback 2.0 TDI 150KM 110kW
Na razie działa. Wyczuwalna turbodziura. Powyżej 120km/h wyczuwalna utrata dynamiki ale za to spalanie w trasie, w okolicach 5l. Pierwsza wymiana oleju po 30000km nie wróży ponadprzeciętnej trwałości. Póki co, po przejechaniu 15000km Adblue nie musiałem jeszcze dolewać.