Lista ocen Skoda Octavia IV (74) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 122 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzychum
Kombi 2.0 TDI 115KM 85kW
Byłoby dobrze gdyby nie awaryjność i ciągłe wizyty w serwisie więc strata czasu, a tym samym pieniędzy. W ciągu 6 miesięcy samochód 3 razy musiał zostać na dłużej niż 1 dzień na naprawie gwarancyjnej elektroniki i w tym czasie dostawałem od leasingodawcy samochody zastępcze podobnej klasy więc mam porównanie, że nie warto kupować Skody.
~e_gregor@interia.pl
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Nie psuje się, nie pali oleju, zużycie paliwa całkiem niezłe (choć 200kg cięższy pastuch B8 z tym samym silnikiem palił ciut mniej). Za to w mieście i korkach faktycznie pali malutko. Również na ruchliwych trasach gdzie się ciągle przyspiesza i hamuje spalanie wychodzi bardzo niskie.
~Paweł
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Auto mam służbowe ale już było 8 razy w serwisie: niezliczone aktualizacje systemu dotykowego, 2 krotna wymiana odbojów tylnej klapy, wymiana skrzyni biegów, hałasujące zawieszenie. Współczuję ludziom którzy kupili ten model prywatnie. Po gwarancji będzie bolało.
~krzysiek
Liftback 1.0 TSI EVO 110KM 81kW
Na razie wiadomo, że nic się nie dzieje. Pakiet serwisowy na 4 lata za 1200 to okazja. Wiadomo, że olej trzeba będzie wymieniać częściej niż zakłada interwał fabryczny jeśli chcemy autem pojeździć dłużej niż floty.
~demonaz667
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Trudno powiedzieć, ale patrząc na rapida, są to małe koszty. Za niewielką kwotę wykupiłem gwarancję 5 lat/150 tys km, więc można spać spokojnie. Za 3 tyś można mieć taki sam pakiet z opłaconymi z góry serwisami.
~Kotpete
Kombi 1.0 TSI 110KM 81kW
Auto służbowe więc nie wiem. A gdyby miało być prywatne to wkurzałbym się na wysokie spalanie. Innych usterek brak. Wymiana oleju dopiero po zrobieniu 30 tys. więc luz, choć prywatnie wymieniałbym co 10-15.
~Dominik
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Do tej pory oprócz wymiany oleju nie poniosłem dodatkowych kosztów, przez co nie wiem jak będzie z kosztami części. Jeśli chodzi o koszty robocizny w serwisie to są różne i zależą od miasta.
~Arek
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Na trasie bardzo mało pali. W mieście Ok 8l. Na ten moment auto było 10 razy w serwisie z drobnymi rzeczami. Nie wyobrażam sobie kosztów po zakończeniu gwarancji
~Robert
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Palie więcej niż zakładałem, co do reszty ciężko się wypowiedzieć ale jeśli auto było już kilka razy na serwisie w ciągu niecałego roku to źle rokuje na przyszłość.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia IV
7,2
~Jarek
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Na 70 tyś km była tylko wymieniona jedna lampka oświetlenia pasażera z tyłu nic więcej, raz wgrana aktualizacja oprogramowania przez serwis.