Lista ocen Seat Leon I Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1999-2005 (36) - Silnik

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek D.
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik to sprawdzona konstrukcja 1.9 90KM ALH, szczerze myślalem ze części będą tansze, bo juz tyle go produkują no i jest wiele zamienników. Elastyczniość bardzo dobra, przyspieszenie takze w porządku, ten typ ma turbinę ze zmienna geometrią ale \"tylko\" 90KM. Ma przejechane 85tys km, w ogóle nie dymi, odpala bardzo dobrze, tylko ćwierka mi pasek na jakiejś rolce, ale muszę wymienic juz rozrząd więc nie uważam że to wada.Równo pracuje.Tak to...
~Robert Parys - GG 5475356
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
silnik jak to VW TDI - kultura pracy silnika na zimno pozostawia wiele do życzenia, ale osiągi i spalanie rewelacyjne. Wydaje się, że autko ma więcej niż 90 KM, na skrzyżowaniach potrafi "objechać" teoretycznie lepsze auta. Rewelacyjnie elastyczny, jeśli trzymamy go powyżej 1900 obr/min. Ogólnie to mój pierwszy diesel i jestem mile zaskoczony. Nawet klekot mi tak bardzo nie przeszkadza.
~mariusz m.chocianowski@stbu.pl
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Umiarkowanie cichy. Dobre przyspieszenie. Równa praca. Dobre przyspieszenie od 80 km/h. Pewnie lepiej byłoby z większą mocą ale i tu można się zdziwić. Spod świateł nie pofrunie, jednak przy większej prędkości umie pokazać co potrafi. Mógły być bardziej elastyczny.
~rifraf
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik jest najlepszą stroną Leona, szczególnie ekonomiczność. Niestety 90KM daje o sobie znać przy wyprzedzaniu na polskich drogach - trochę brakuje mocy. Jednak po chiptuningu na 115KM już naprawdę przyjemnie się jeździ.
~Michał
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Uwielbiam ten silnik! Co prawna mam chipa, ale jeździ się super. Spalanie max 6 litrów czy to zima czy lato czy 140 czy 90km/h ciągnie z dołu super moment obrotowy, bezawaryjny tylko zmieniać olej lać paliwo i jezdzic! :)
~Swato92
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Wszystko działa jak należy, mało pali, niby 90KM nie powala ale silnik ALH i turbina VNT dość dobrze radzi sobie z autem. Auto bez chipów i innych ulepszaczy. Jak trzeba to się pogoni, jak nie to mało spali.
~adamek@tlen.pl
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Niesamowity moment obrotowy, mimo że najsłabsza wersja TDI to rzadko kiedy brakuje mocy. Głośność lepiej niż zadowalająca w zakresie do 3000 potem już przeszkadza, ale w końcu to Diesel
~Zadowolony z zakupu
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnika byłem pewny w stu procentach. Nie bez podstawy dałem trzy tysiące więcej niż średnia za jakie stoją Leony.
~sylwester
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
silnik 90 KM po czasie wydał mi sie za słaby więc zrobiłem chip tuning na 115 KM i smiga niezle bez zadnych problemów

Usterki Seat Leon I

Seat Leon I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~witus88
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
silnik to bajka bardzo cicho chodzi jak na tdi, co tu duzo pisac 90koni a wymiata jak szalony silnik rwie sie do przodu jak wsciekly
Seat Leon I Hatchback