Lista ocen Seat Leon I Hatchback (250) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 337 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Hatchback 1.6 105KM 77kW
Auto rozgrzewa sie szybko i juz po 1 km w miescie zaczyna w srodku mocno grzac. Generalnie maksymalna temperatura nawiewu to jakis absurd bo nie da rady wytrzymac w tym aucie przy temperaturze podkreconej na maksa dluzej niz 5 minut. Nadmienie tylko ze uzytkowalem auto w zime w Anglii wiec minimalna temperatura to -5, takze to nic w porownaniu do Polski. Jesli chodzi o klimatyzacje to takze na najwyzszym poziomie. Moj egzemplarz posiadal klime...
~Grzegorz
Hatchback 1.6 105KM 77kW
Wentylację skierować możemy jedynie w trzech kierunkach - na przednią szybę, na kierowcę i pasażera oraz na nogi. Problem pojawia się w momencie, gdy pogoda nie dopisuje i wszystkie szyby, zarówno z przodu jak i z tyłu, parują. Jedynym rozwiązaniem jest skierowanie nawiewu na przednią szybę i włączanie ogrzewania tylej szyby, co pożera ogromne ilości prądu. Nie ma możliwości ustawienia nawiewu zarówno na szybę przednią jak i na kierowcę.
~Michał
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Jest dobrze aczkolwiek nawiew na szyby boczne mógł by być do większej regulacji niż jest - no ale to problem tylko zimą. Ogólnie jest w porządku. No i zimą samochód w środku potrafił być zaparowany czego efektem był lód wewnątrz na szybie- nie wiem czy jest to kwestia tego modelu, mojego samochodu czy jeszcze czegoś innego. Ale momentalny nawiew na szybę szybko potrafi sobie z tym poradzić.
~Patryk
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Wentylacja i ogrzewanie jak w każdym innym aucie :) Nie można się za dużo rozpisać :) Poza częstymi usterki termostatu wszystko jest cacy malina :) W zimę jak ma grzać to grzeje :) Na pochwałę mogą zasłużyć nawiewy na nogi dla pasażerów z tyłu. Mają większy przepływ powietrza niż w golfie. Gdybym miał klima to mógłbym się wypowiedzieć o chłodzeniu ale niestety klimy brak :(
~Robert Parys - GG 5475356
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Nawiew przedniej szyby mógłby być większy, w wilgotne dni ma tendencję do parowania. Oczywiście klima rozwiązuje sprawę, ale tylko jeśli na zewnątrz jest powyżej 5 stopni (inaczej nie da się jej włączyć). Ogrzewanie bardzo dobre, oczywiście diesel nagrzewa się duuuużo dłużej niż benzyniak, ale taka już jego uroda. Za to jak się nagrzeje, dużo dłużej stygnie :))
~Bonuss
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Głośna wentylacja i nikła wydajnosc ogrzewania bardzo szybko zaczą wiatrak piszczeć. klima bardzo lubi grzybieć i hałasuje (przelewa się) chyba punktem newralgicznym jest dobre środowisko dla grzybów w wentylacji. Słabe odparowywanie bocznych szyb. ścieżki na tylnej szybie same się łuszczą z czasem. A może odkleić się styk.
~Gabriel
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
U mnie jest climatronic, który chłodzi bardzo dobrze. Zauważyłem też, że Leon ma bardzo silny nadmuch. Co do ogrzewania jeszcze nie wiem, bo nie miałem okazji używać auta w zimie, ale silnik łapie temperaturę 90°C po dosłownie 3 minutach, więc sądzę, że z tym też nie powinien mieć żadnych problemów.
~Swato92
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Tutaj jestem miło zaskoczony. Auto posiada manualną klimatyzację i w lato momentalnie chłodził wnętrze pojazdu. Teraz w te dni jesienne dość szybko nagrzewa się kabina. Szyby odparowują dość szybko. Warto dbać o dobry filtr kabinowy i regularnie zmieniać. Myślę, że zimą nie powinno być większych problemów.
~Jacek / O.
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Wentylacja i ogrzewanie radzą sobie dobrze. Oczywiste jest, że autko zanim się nagrzeje potrzebuje przejechać kilka kilometrów - w końcu nie jest to benzyniak. Klimatyzacja (w moim przypadku ręczna) jest wydajna, choć podczas jej załączania, czuć spadek mocy samochodu (ale jest to objaw typowy).
~Leo
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Klimatyzacja w Leonie działa bardzo dobrze, zimą już po chwili robi się ciepło, a latem momentalnie czujemy, że temperatura spada. Minusem układu klimatyzacji jest jej panel, który prędzej czy później w każdym egzemplarzu się rozleje i przestanie być czytelny.
Seat Leon I Hatchback