Lista ocen Seat Leon I Hatchback (288) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 299 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~toni
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
UWAGA NIE PALIĆ Z "PYCHU" ANI PRZEZ POĆIĄGNIĘCIE BO KAWŁKI SKRZYNI WPADAJĄ DO I PALĄ SPRZĘGŁO ,PODOBNO I TAK MIAŁEM FARTA .Ten element jakby nie był z tej bajki dimetralnie odwrotnie jak Cordobie którą również jeżdziłem 5 latek nawt przez rok naprzemiennie ,tam za to cała reszta była cienka właściwie tylko skrzynia nie była nigdy reperowna.za to w Leonie ten element psuje poczucie komfortu którego nie zaznałem w ´´corkiszce"
~Gabriel
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Nie wiem czy ja na taką trafiłem, czy jest to problem wszystkich. Przy szybkim wbijaniu jedynki często pojawia się zgrzyt. Da się do tego przyzwyczaic i instynkownie wbijać ją w taki sposób, że zapomina się o zgrzytaniu. Jedynka na postoju czasem też nie chce wskoczyć, wystarczy wtedy puścić i wcisnąć sprzęgło jeszcze raz. Przy wrzucaniu trójki ta czasem wyskakuje i zgrzyta. Do skrzyni chyba trzeba się po prostu przyzwyczaić.
~Kris81
Hatchback 1.6 105KM 77kW
Skrzynia póki co ok, natomiast prawdą jest fakt iż lupią się troszkę posypac, szczególnie łożyska ,ale jest to efekt eksploatacji ,czytaj styl jazdy ,z moją póki co jest ok,nić nie szarpie ani nie drga,informacja dla kupujących to auto ,podczas jazdy próbnej zwrócić uwagę podczas przyspieszania czy drążek zmiany biegów nie drga ,jeśli się trzęsie konieczna będzie wymiana poduszki skrzyni koszty nie są małe.
~Bartek D.
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Czasami mam wrazenie że przydałaby się 6ka, biegi wchodzą dobrze, wsteczny też, chociaz czasami jak chce szybko wrzucić to musze powtórzyć. Napisze tutaj o sprzęgle - podobno mam dwumasowe, nie wiem i chyba coś się dzieje, ponieważ mam wibracje pedału na jeśli lekko sie go dotknie, zaznaczam że tak na luzie jak i na biegu.Podobno można włożyc \"zwykle\" sprzęgło zamist dwumasu.Skrzynia ok, sprzęgło średnio.
~Bonuss
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Precyzja zmiany biegów znika gdy minimalnie zniszczone zostaną gumy zawieszenia silnika. Zdarzylo. Sie samoczynne wypięcie drążka i utrata wszystkich biegów. Lepiej wiedzieć jak uklad dziala drazek obraca sie i posuwa przod tył. Wszystkie połaczenia w miarę sztywno wiec creaguje na wszystkie ruchy silnika. Skrzynia 5 biegów to mało patrzac na poziom obrotów przy dużych predkosciach.
~Patryk
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Skrzynia ta sama co we wszystkich golfach, fabia i innych. Nieszczęsne DUU. Mechanizm różnicowy to projektował chyba jakiś Janusz pod sklepem. Urywaja się nity, które mogą wywalić dziurę w obudowie skrzyni. Jestem wśród tych nieszczęśników, którzy mają ten problem, co prawda dziury nie mam, ale skrzynia sobie stuka na wesoło. Czekam, aż zostawię ją za sobą to kupię drugą, ale ze skręconym kołem talerzowym.
~deghost
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
Zestrojenie skrzyni to już inna bajka. Z jednej strony 6 bieg na trasie idealny, z drugiej 1 i 2 za krótka, w szybkim ruchu ulicznym trudno sprawnie ruszyć, trzeba trzymać wysokie obroty (tu zdecydowanie lepsze są benzynowe), trzeba szybko zmieniać biegi, a i tak przeniesienie napędu nie wyrabia, chyba że masz napęd na 4 koła. Od 3 inne auta, które nas wyprzedziły na światłach zostają w tyle.
~leon20vt@poczta.onet.pl
Hatchback 1.8 T 20V 4 180KM 132kW
6-biegów , krótkie pierwsze 3 biegi dają super efekt w przyspieszeniu , pozostałe są super na autostrade , 6bieg nie jest nadbiegiem wieć można iść pełnym ogniem na autostradzie , w koncu jest to pożadna skrzynia od Audi , jedyny mankament to cięzko chodzące biegi poza 3 i 5 ale sportowa skrzynia ma się tym charakteryzować - to dla nie wtajemniczonych
~Greg
Hatchback 1.6 100KM 74kW
a może 3,5 - skrzynia jest generalnie ok, ale nie może być tak, że 1 zawsze wchodzi z oporami, to samo 2, i nie wystarcza mi wytłumaczenie, że ten typ tak ma. Poprzednio jeździłem Toledo (kupiony w salonie) jedynka zaczęła "marudzić" dopiero po 6 latach i 180 tyś km.

Usterki Seat Leon I

Seat Leon I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Leo
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Sześć biegów z pozoru brzmi ciekawie i sugeruje oszczędności. Prawda jest taka, że ta skrzynia jest bardzo krótka, żeby osiągnąć prędkość autostradową, musimy namajtać się gałką niemiłosiernie. Poza tym, "na zimno" skrzynia pracuje dość opornie i kwadratowo.
Seat Leon I Hatchback