Lista ocen Seat Leon I Hatchback (272) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 315 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~leon-ts@tlen.pl
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Dla mnie wystarczy. Pamiętajcie, że to jest Audi A2, więc osoby, które oczekują tu przestrzeni VANA zawiodą się. Ja wiedziałem czego oczekuję i moje oczekiwania są spełnione w 100%. Rewelacyjny bagażnik! Duży i pojemny. Powiem szczerze, że wybierałem między Celicą VII i Leonem. Celica też jest piękna, jednak leon jest szybszy ;) (Celica 163KM, ja wiem że jest jeszcze 192KM, a leon jest jeszcze 225KM :) i Leon wygrał właśnie dużo lepszą...
~Andrzej
Hatchback 1.6 105KM 77kW
Wygodnie i przestronnie. Brakowalo mi troche sportowych foteli z mojej starej Astry ale to kwestia wyposarzenia, jesli kupisz wersje Cupra to nie bedzie tego problemu. Siedzenie regulowane w pionie, niestety nawet na najnizszym ustawieniu przy moim wzroscie (185cm) bylo tak na styk, niby nie za wysoko ale wolalbym nizej. Regulacja kierownicy w jednej plaszczyznie, reczne przyciemnianie swiatel zegarow jesli to konieczne.
~Coby
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Jestem dość wysoki i miejsca w środku mam pod dostatkiem, a wszystkie co potrzebne podczas jazdy pod ręką. Ergonomię mogę śmiało ocenić wysoko. Żona, która jest zdecydowanie ode mnie niższa również na narzeka na miejsce w środku i ergonomię. Jeśli chodzi o pasażerów to na prawdę jest dobrze. Nie jest to limuzyna ale pasażerowie z tyłu nie mają kolan wciśniętych w plecy osób siedzących z przodu.
~Gabriel
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Przy moim wzroście 173 cm z przodu nie ma żadnego problemu. Pasażerka na przednim fotelu też nigdy nie narzekała. Z tyłu zdania są podzielone. Niektórzy narzekają na dość twarde siedzenie. W trzy osoby dorosłe osoby będzie z tyłu trochę ciasno, w dwie bez problemu. Myślę, że dwie wysokie osoby jedna za drugą nie usiądą. Jak na hatchbacka moim zdaniem jest wystarczająco miejsca.
~gdelfin
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Dla kierowcy i pasażera z przodu super, wielopoziomowa regulacja fotela pozwala dobrać idealną pozycję. Z tyłu miejsca mniej, ale w cztery osoby można jechać w dłuższą trasę. Trzy osoby z tyłu tylko na krótkie odcinki, profilowane fotele, zatem osobie siedzącej w środku nie będzie za wygodnie. Szkoda, że producent nie zrobił mniejszego o 15-20 cm bagażnika, wtedy z byłoby super.
~Robert Parys - GG 5475356
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Z przodu miejsca jest dość, zarówno dla kierowcy jak i pasażera. Z tyłu miejsce raczej symboliczne, przy odsuniętych na maks przednich fotelach ledwo się tam mieszczę (185 cm). Samochód idealny dla rodzinki 2+1 lub dla 2 osób, dla 4-osobowej rodziny nie polecam z uwagi na brak miejsca z tyłu (bolączka wszystkich golfoIV-pochodnych aut: Octavii, A3, Toledo). Duży bagażnik - 340 l.
~Piotrek
Hatchback 1.6 105KM 77kW
Przestrzeń dla kierowcy - 188 cm wzrostu = problemy z wsiadaniem/wysiadaniem i miejscem na prawą nogę. Przestrzeń dla pasażerów - w środku spokojnie zmieszczą się 4 osoby 180 cm wzrostu i nie będą narzekać na miejsce na nogi czy głowę. Środkowe miejsce na tylnej kanapie jest raczej dla ozdoby ponieważ nikt nie chciałby siedzieć tam dłużej niż 5 minut :/ .
~Patryk
Hatchback 1.6 100KM 74kW
O ile z przodu wszystko jest fajnie, ponieważ kierowca może dobrać sobie zawsze wygodną pozycję za kierownicą, a pasażer może się wygodnie rozłożyć o tyle z tyłu zaczyna się problem, gdy ktoś ma wsiąść. Mam zajętą prawidłowa pozycję za kierownicą mając 176 cm wzrostu i osobiście nie chciałbym jechać siedząc za sobą, za dużo miejsca to się tam nie znajdzie.
~busz666
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
Ten samochód jest zasadniczo dwuosobowy. kierowca i pasażerka mają z przodu wystarczająco dużo miejsca do w miarę komfortowej podróży. Z tyłu jest już gorzej, ale przejechaliśmy we czwórkę 1600 kilometrów do najbardziej wysuniętego na południe kawałka Chorwacji i wszyscy przeżyli. I bagaże dla całej czwórki zmieściły się również. Czyli jest dobrze.
Dziennik kosztów dla Seat Leon I Hatchback
6,6
8,3
10,6
~M-M
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Z przodu kierowca nie może narzekać na brak miejsca. Mam 180 cm wzrostu, a na pewno wygodnie mógłby siedzieć z przodu i wyższy kierowca. Podobnie na miejscu pasażera z przodu. Jednak jeżeli z przodu siądzie dwoje rosłych ludzi, pasażerom z tyłu zostaje mało miejsca na nogi. Z tyłu wygodnie jedzie się tylko we dwoje, we trójkę jest już po prostu ciasno.
Seat Leon I Hatchback