Lista ocen Seat Leon I Hatchback (214) - Ergonomia

Na liście zabraknie 373 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kris81
Hatchback 1.6 105KM 77kW
Jak to w autach przejętych przez koncern VW ,deska od Audi A3 potwierdza jakość marki wszystko idealnie spasowane i na swoim miejscu ,miejsca na nogi wystarczająco jadąc w dwójkę lub dodatkowo z dzieckiem ,w cztery dorosłe wysokie osoby średnio,tylna kanapa wyjątkowo wygodna ,przeszkadza trochę brak miejsca np. na napoje w drzwiach albo konsoli srodkowej,auta bez podgrzewanych foteli nie maja uchwytu na napoje ,który jest w miejscu...
~gregor
Hatchback 1.6 105KM 77kW
W sumie wszystko na swoim miejscu chociaż mam wrażenie że z przodu jest ciasno szczególnie na szerokość, kolano też opiera się o konsole. Ja mam wersje z beżową tapicerką. No niestety dolna część kokpitu nie wygląda za dobrze, boczki w drzwiach się uginają, rączki skrzypią. Uważam że wykonanie wnętrza to największy minus tego auta. Cały kokpit powinien być zrobiony z tego plastiku co górna część wtedy byłoby super Napewno nie jest to jakość...
~Bonuss
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Malutki bagażnik do tego wąski zabudowany nie wiem po co taka to może "klasa" auta. No schowkowa mania W środku ale wiele malych bezuzytecznych schowków a popielniczka a pod nią zapalniczka sprawia że większy dostepny dla kierowcy schowek jest nieosiągalny. Wysówka na napoje przestała działać dawno temu. żenujace światełko i w bagażniku i we wnetrzu tylko z przodu ciemno na tylnej kanapie. łamiace plastiki np gałka lusterek. Malowane plastiki....
~Kyniu113
Hatchback 1.9 TDI 130KM 96kW
Tutaj nie ma się do czego przyczepić.Wszystkie przełączniki i pokrętła są tam gdzie bym się tego spodziewał.Wygodne fotele i 2 płaszczyznowa regulacja kierownicy sprawiają że nie sposób nie znaleźć w tym aucie dobrej pozycji za kierownicą.Nie odrywając daleko ręki od dźwigni zmiany biegów można bez problemu obsługiwać radio i panel klimatronica.Dźwignie kierunkowskazów i wycieraczek działają bez problemu i są przyjemne w obsłudze.
~V
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Ogólnie dobrze i wygodnie. Wszystko na swoim miejscu. Fotele bardzo wygodne z dość dobrym trzymaniem bocznym. Kierownica w wygodnym dla mnie położeniu zasłania niektóre kontrolki na desce rozdzielczej. Za mało schowków we wnętrzu. Mam wersję ze zmieniarką w schowku która praktycznie zajmuje całe miejsce. Czasami przy używaniu kierunkowskazów można niechcący włączyć światła drogowe (za lekko działające dźwignia).
~Bartek D.
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Wszystko na miejscu. Mimo tego po jakimś czasie denerwuje trochę że trzeba opierać prawą nogę o konsolę oraz regulacja szybkości wycieraczek wygodniejsza była w Lagunie (tam pokrętło), w Leonie suwak.Poza tym drzwi bardzo \"sprężynują\" jak sie je zamyka i otwiera, czasami ich nie \"złapię\" i mi trzasną :P Szkoda że nie ma regulacji podparcia odc. lędźwiowego pleców, mam sportowe fotele ale na długą trasę takie sobie.
~wkdk@wp.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak dla mnie, wszystko jest tam gdzie być powinno. Najważniejsze dla mnie było położenie włącznika świateł awaryjnych (w escorcie miałem to za kierownicą - fatalne rozwiązanie), który to znajduje się \"pod reką\" i nie przeszkadza w kierowaniu pojazdem :) Ponadto czerwone podświetlenie... bajka :) jak komuś przeszkadza można sobie przyciemnić (ale po co :P)
~busz666
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
No cóż - wszystko, co kierowcy potrzebne podczas jazdy, znajduje się pod ręką i nogą. W moim modelu siedzi się praktycznie na podłodze ("sportowy" sznyt), ale ja to lubię. Wygodne, kubełkowe, skórzane fotele rozpalają gimnazjalistki i licealistki, ale nie wolno mi zapraszać do środka ani jednych, ani drugich. Nie żeńcie się.
~markez12
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
- nie najlepsza: - trzeszczące wnętrze; - fotele które kompletnie nie nadają się na długie podróże może osoba o niższym wzroście znajdzie w nich wygodę ja mając 185 cm znalazłem jedynie rozczarowanie w postaci bólu pleców oraz podudzia; - dodatkowo wspomaganie bardzo ciężko pracuje mogłoby trochę lżej bo w mieście można się nieźle nakręcić;
Dziennik kosztów dla Seat Leon I Hatchback
6,6
8,3
10,6
~Gabriel
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Nie ma się do czego przyczepić, wszystko znajduje się w zasięgu ręki i jest dobrze oznaczone. Przycisków nie trzeba szukać. Obsługa climatronic jest bardzo prosta i intuicyjna. Prawy podłokietnik jest bardzo wygodny i można dostosowywać jego wysokość. Kierownicę również można ustawiać w płaszczyźnie góra-dół.
Seat Leon I Hatchback