Lista ocen Seat Ibiza II Hatchback Facelifting (132) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 150 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tdiesel@op.pl
Hatchback Facelifting 1.9 TDI 90KM 66kW
Posiadam wersję Signo, czyli z dużym wyświetlaczem i klimatyzacją automatyczną (climatronic). Bardzo cenię sobie funkcję AUTO która sama dobiera siłe i temp. nawiewu, by jak najszybciej ustalić wybraną temperaturę (18-28 stp). Jeśli jest na zewnątrz wystarczająco chłodno, funkcja AUTO chłodzi wnętrze powiedzmy do 18 stp. bez używania klimatyzacji - jeśli jest na zewnątrz zbyt ciepło automatycznie włącza klimatyzację. Jest osobny włącznik...
~Ania
Hatchback Facelifting 1.4 16V 75KM 55kW
Latem klima automatyczna dobrze schładza wnętrze i już po kilku minutach nie czuje się gorąca a przyjemny chłodek. Karoseria jest gruba na tyle, że nie pozwala nagrzać się zbytnio wnętrzu auta. Nawiew z klimą jesienią działa dla mnie idealnie, cała wilgoć odparowuje bardzo szybko. Zimą ogrzewanie dzięki 6 stopniom regulacji sprawnie nagrzewa i podczas opadów śniegu nie ma kłopotów z widocznością.
~pilot
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
nie używam zadnych szmatek. wentylator daje sobie rade. dodatkowo mamjeszcze owiewki co pozwala mi uchylić szybę podczas opadów (to rozwiązanie polecam). W autku jest cieplutko. jedyny mankament to konieczność częstej regulacji temperatury podczas jazdy w terenie górzystym, ale chyba tak mają wszystkie auta bez elektroniki w sterowaniu nawiewem.
~sever
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
W porównaniu z fiatami które grzeją bardzo licho np. cc, uno, punto to w ibi ciepłe powietrze to rewelka - na zawołanie i w każdych warunkach i przy największych mrozach przy -25 bez zarzutu. Gorzej z elektronicznym sterowaniem ogrzewaniem (jak ktoś to ma to po kilku latach wysychają jakies kondensatory i wariuje na maxa )
~Tomek S
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
Również oceniam na 3 ponieważ gdy padał deszcz, lub była zima ogrzewanie i wentylacja szyby przedniej nie radziła sobie z zachodzącą parą, zdarzało się również blokowanie się obiegu wewnętrznego nie dałem rady go wyłączyć, chyba problem ze sterownikiem ale po jakimś czasie samo się wyłączało
~Marcinek
Hatchback Facelifting 1.4 16V 75KM 55kW
Nie ma powodów do narzekań. Szybko się rozgrzewa, w zimie już po 3km robi się ciepło, a 6-stopniowa dmuchawa jest dość cicha i wydajna. Tylko szyby w tylnych drzwiach łatwo parują. Bardzo przydatny przełącznik obiegu wewnętrznego sprawia,że nie trzeba truć się jadąc za starym gruchotem.
~arczi
Hatchback Facelifting 1.9 TDI 90KM 66kW
Niestety nie mam klimy w moim egzemplarzu, ale wentylacja chodzi bez zarzutow. Samochod nie jest duzy ani dlugi wiec szybko sie ogrzewa czy odparowuje. Dwudrzwiowce maja naprawde duze szyby w drzwiach, wiec uchylając je - otwiera nam sie duza czesc do wymiany powietrza.
~pliz
Hatchback Facelifting 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogrzewanie jest dość powolne i w zimie nie radzi sobie z nagrzaniem go w przeciągu 15 minut. Nie należy ona do wydajnych. Za to chłodzenie go latem zwykłą wentylacją to już gehenna. Głośno, a efektu żadnego. Wymiany filtrów nie pomagały.
~Jakub
Hatchback Facelifting 1.4 16V 75KM 55kW
klima działa bardzo dobrze oczywiście trzeba ja nabic i uszczelnic a po nie długiej chwili nawet w duzy upał chłodzi rewelka, zato w zime nawiew grzewczy tez jest zaskakujaco sprawny i szybko samochiodud sie nagrzewa.
~ślązak
Hatchback Facelifting 1.6 75KM 55kW
super, nigdy nie miałem zaparowanego auta, jak zaparuje na postoju, to krótka chwila i jest ok. bardzo szybko w śrdku robi się ciepło, jezdze latem w korkach i lekko uchylona szyba i nawiew na 4 stopień i jest ok. brak klimy
Seat Ibiza II Hatchback Facelifting