Lista ocen Seat Ibiza II Hatchback Facelifting (152) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rzyg@o2.pl
Hatchback Facelifting 1.6 75KM 55kW
Mam z nią dwa problemy. Ten mniejszy to to, że nie wchodzi 2 bieg przy jednoczesnym skręcaniu w lewą stronę (częsta sytuacja na skrzyżowaniu) strasznie denerwujące i czasem niebezpieczne, drugą sprawą dyskwalifikującą jest to, że jest to już druga skrzynia biegów tym aucie bo pierwsza rozsypała się zupełnie- przy 90 tyś km nie dając żadnych objawów wcześniej -a i problem z dwójką pozostał mimo nowej skrzyni.
~lukas
Hatchback Facelifting 1.4 16V 75KM 55kW
Konstrukcja skrzyni jednak nie należy do doskonałych. Wrażliwa jest na minimalne braki oleju, aby było mało producent od samego początku brał pod uwagę niski stan oleju. Stąd mając pecha musiałem już wymieniać na skrzynię owszem po regeneracji bo nowa kosztuje więcej niżeli sam pojazd. Trzy razy dobierali skrzynie bo co jedna miała zgrzyty. Ale co tam udało się koszt 1500pln + 500pln nowe sprzęgło.
~Tomek S
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
Oceniłbym doskonale ale przed sprzedarzą wystąpił mi przy przebiegu 148tys problem taki iż wrzucając z luzu (biegu jałowego) 5 miałem jakieś zgrzyty, co śmieszne sprawdziłem iż po wyrzuceniu 5 i ponownemu wrzuceniu już nie haczyło tak działo się tylko z \"luzu\", poza tym precyzyjna skrzynia biegi wchodziły dość płynnie
~Ania
Hatchback Facelifting 1.4 16V 75KM 55kW
Skrzynia biegów całkiem przyzwoicie się sprawuje, choć zdarzają się czasem niedosprzęglenia na drugim czy czwartym biegu. Dosyć często spotykaną wadą jest w tym modelu wrzucanie wstecznego biegu, które cechuje się zgrzytem, ale wystarczy wcisnąć do oporu sprzęgło i powoli nakierować dźwignię na ten bieg i po problemie.
~Pawelek
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
1. biegi ewidentnie hacza - moze to wina naprawde fatalnego sprzegla - nie wiem 2. nieprecyzyjnie wchodzacy wsteczny 3. wycieki oleju - tak naprawde trzeba kontrolowac skrzynie co jakies 7500 tys km (w polowie miedzy przegladami bo niestety olej lubi sie z niej wylewac) a w konsekwencji zniszczenie skrzyni
~marcin
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
Bardzo dobrze zestopniowana skrzynia trochę krótka więc silnik szybko wchodzi na wysokie obroty lecz przy takiej mocy to bardzo dobre rozwiązanie. Przy prędkości 100 km/h obroty ok. 2900. Bardzo dobrze i pewnie wybiera się przełożenia, miękka praca drążka. Wadą są lekkie wibracje na drążku.
~Marcinek
Hatchback Facelifting 1.4 16V 75KM 55kW
Stos. krótko zestopniowane przełożenia pozwalają na przyspieszanie na trójce od 30km/h, na czwórce nawet od 40km/h,ale za to przy 130km/h jest głośno i piątka mogłaby być trochę dłuższa. Drążek prowadzi się precyzyjnie,aczkolwiek czasami haczy. Trzeba przyzwyczaić się do włączania wstecznego.
~tdiesel@op.pl
Hatchback Facelifting 1.9 TDI 90KM 66kW
Wg mnie jest bardzo dobrze zestrojona - zmieniając przy 2000 obr/min następny bieg ma już odpowiednie obroty i moc, by sprawnie do przodu rwać. Daję 4, nie 5, dlatego gdyż sam lewarek jest chyba od Seata, bo jest dosyć twardy i tak dość sztywno chodzi - precyzyjnie, ale dosyć twardo.
~sever
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
Dobrze zestrojona z elastycznym silnikiem skrzynia powoduje że na starcie równam sie z autami nawet o 2 klasy wyższymi. Oczywiście momentalnie brakuje mi koni mocy i pojemności silnika. Mały minus za wsteczny bo rzadko da sie go wbić bez zgrzytania.
Dziennik kosztów dla Seat Ibiza II Hatchback Facelifting
6,3
8,8
~hitek
Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW
Dosc precyzyjna i dobrze zestopniowana, ale w Polo pracowala mi o niebo lepiej. Czasami problemy ze wstecznym i jedynka. Plus za krotsze niz w Polo prowadzenia drazka i krotsza, wygodniejsza dzwignie zmiany biegow.
Seat Ibiza II Hatchback Facelifting