Lista ocen Seat Ibiza I (98) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eosrulez
Hatchback 1.5 i 89KM 65kW
Bardzo elastyczna, można jadąc zmieniać biegi przy niezbyt dużych prędkościach, np. 1 do 20 km/h, potem 2 do 30 km/h, potem 3 do 40 km/h, a po 40 km/h, bez męczenia silnika można wrzucić 4. Nie polecam 5-tki, przy nawet 50/60 km/h, męczy auto strasznie, to kwestia projektu skrzyni albo silnika, albo wina mojego egzemplarza, ewentualnie wina wieku auta (w końcu rocznik 1991). Nadaje się też dla maniaków "startu spod świateł", albo po...
~gnr@interia.pl
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
Skrzynia w porzadku, nic sie z nia nie dzieje, biegi wchodza dosyc gladko, oprucz wstecznego ktory zgrzyta czasami. Sprzeglo troszke ciezko chodzi ale mam auto od niedawna i nie wiem czy bylo z nim cos robione. Trzeba sie przyzwyczaic do sprzegla, ja mialem problemy jak sie przezucilem z opla.
~klaxi@poczta.fm
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
Wylatuje mi 5 bieg ale tylko czasami ale to chyba cos z moja skrzynia :( a co do wstecznego faktyvznie trzeba nieraz 2 razy wysprzeglic i juz poi problemie.A i jeszcze jedno albo mam za krutkie rece albo za daleko fotel ale pitaka jest starsznie z boku-tzn musze sie nachylic zeby weszla :)
~TheDiscoFan
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
Skrzynia dosyć długa, na drugim biegu potrafi 120km/h osiągnąć. Trójka twardko wskakuje jeśli zmieniam biegi dosyć szybko i wsteczny nie zawsze \'wskakiwał\'. Trochę krótszy drążek możnabyło zamontować.
~Damis
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
czasem zgrzytnie wsteczny a przy sportowej jezdzie trójka( niewiem moze to wina sprzegła) ogulnie wchodza dobrze choc trzeba sie przyzwyczaic do długiego mieszka. sam skok mieszka jest krutki.
~mieeteek@poczta.fm
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
chodzi troszeczke opornie.3-jka wchodzi dziwnie.po 2miesiacach uzytkowania dopiero przyzwyczailem sie zeby w nia "trafiac":)Jest fajnie 5 biegowa skrzynia takze luzz.
~crx
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Jest dobrze dobrana pod wzgledem przełozenia choc ten toporny wysoki lewar jest troche odstraszajacy jak na te auto powinno byc któtki i krótkie skoki.
~dijkstraa
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
dlugi drazek utrudniajacy szybkie zmiany biegow, III czesto wchodzi ze zgrzytem, R wchodzi gosyc ciezko, ale ogolnie skrzynia dosc precyzyjna
~Andrzej
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
troszke za wysoko ale obejdzie skrucilem drazek do wysokosci siedzenia tak zeby galka wystawala pomoglo to szybciej zmieniac biegi

Usterki Seat Ibiza I

Seat Ibiza I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Spider
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
Skrzynia przeciętna. Mam problemy z wrzuceniem wstecznego (trzeba czasem wysprzęglać) i przy szybkim wrzuceniu 3 lubi zazgrzytać