Lista ocen Seat Exeo (50) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alex
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Daję 4. Ale dałbym 4.5. Uważam że komora silnikowa mogła być lepiej wyciszona, ale kabina jest świetnie wyciszona. Mam szybę akustyczną z przodu i na autostradach jest dość cicho. Można spokojnie rozmawiać przy wysokich prędkościach(140-190). Przy czym nie czuje różnicy na 140kmh i na 190kmh. Szum rośnie do 140-150kmh a potem nie czujemy różnicy.
~Da Ro Pe
ST Facelifting 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Bez większych uwag - nie jest to benzyna, bo diesel to diesel, ale w porównaniu do pompowtrysków nie ma o czym mówić... Tak samo przy wyższych prędkościach - nie ma co narzekać. Podczas takiej jazdy nie trzeba jakoś zbytnio podnosić głosu. Tu również kłania się pierwowzór (A4) - premium to premium.
~Ojciec rodziny
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Tak cicho nie miałem w żadnym dotychczasowym aucie. Po wykonaniu wnętrza i jego wyciszeniu widać pochodzenie auta. Polecam doposażyć auto EXEO w dźwiekoszczelną przednią szybę - rewelacyjnie się sprawdza na autostradach. Można gnać, a szum powietrza jest prawie nie zauważalny.
~NK1
Sedan 1.8 20v Turbo 150KM 110kW
Całkiem przyzwoite, jednak spodziewałem się iż będzie odrobinę ciszej przy prędkościach autostradowych, zwłaszcza jak na samochód tej klasy. Wyciszenie silnika bardzo dobre, chociaż oryginalnie w 1.8T brak jest maty wygłuszającej maskę.
~Waldemar
ST Facelifting 2.0 TSI 200KM 147kW
silnik pracuje cicho, skrzynia również, bardzo dobre wyciszenie wnętrza również przy wysokich prędkościach można swobodnie rozmawiać, czy słuchać radia. Brak szumów z relingów, czy usterek jak ma to miejsce w np. w skodach.
~pansowa
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Wyciszenie to bardzo duzy atut tego samochodu. Mozna jechac 160kmh caly czas i caly czas mozna swobodnie rozmawiac i nie trzeba podglasniac muzyki. Zdecydowanie najmniej meczace auto w trasie jakie dotychczas posiadalem.
~iroc_pl
Sedan 2.0 TSI 211KM 155kW
absolutnie świetnie wyciszone auto (przynajmniej przy silniku TSI). Silnik słychać tylko wtedy gdy się poci, a przy prędkościach autostradowych można spokojnie rozmawiać. W efekcie nawet trasy typu 1500 km jednego dnia nie nużą.
~Sebastian
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Auto jest super wyciszone. Do tego opcjonalna (ja mam) dźwiękoszczelna przednia szyba podnosi i tak już duży komfort użytkowania. Na autostradzie 170 i więcej nie powoduje utraty słuchu jak w większości innych aut.
~Kierowca
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
W żadnym z dotychczasowych aut nie miałem tak cicho. I przy małych i przy dużych prędkościach jest super - to pwenie zasługa aerodynamicznej sylwetki i dźwiękoszczelnej przedniej szyby (opcja dodana do mojego modelu).
~PW
Sedan 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Zawsze może być lepiej, ale co ciekawe Exeo jest w mojej ocenie lepiej wyciszone niż nowa Toyota Rav 4 (2021 r.) Jest to dla mnie sporym zaskoczeniem, ale takie spostrzeżenia podzielają moi pasażerowie.