Lista ocen Seat Altea XL 1.9 TDI 105KM 77kW 2006-2015 (21) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Tdi z dpf (kod silnika bls) który nie sprawia problemu.Przebieg niby 315tys.km czego sam zrobilem 80tys.Wszystkie naprawy na bierzaco i dobry olej co 15 tys km.Niedawno padły usczelniacze na skrzyni,sle dało sie to nsprawic rozsądnym kosztem.Auto pali mało,bez problemu na trasie spokojnie jadac mozna zejsc ponizej 5l. Szybka jazda autostrada to juz okolo 7 l,gdyz brakuje 6 biegu.Dobrze radzi sobie z przyczepką.Nie gnije.Zawieszenie bardzo...
~Paeoslka
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
1.9 tdi bxe niezbyt dynamiczny do normalnej jazdy po mieście wystarczajacy. Brak dpf. Słaba kultura pracy słychać w środku ale to kwestia karoserii. W moim przypadku bezawaryjny przy regularnych wymianach oleju i filtrów. Żadne longlife Spalanie w mieście 7,5 trasa 5.5-6
~butrus
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Zadnych zastrzezen, nigdy nic sie mu nie przytrafilo. No troche glosny, wiadomo...oszczedny i w sumie wystarczajacy, choc przydaloby sie wiecej kucy, ale cos za cos. W sumie elastycznosc ma duza. B trwaly. Klasyka gatunku. Myslalem o chip tuningu ale boje sie zepsuc.
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Po kilku tygodniach użytkowania zauważyłem znany problem tych silników związany z problemem przy uruchamianiu ciepłego silnika. Pomogła zmiana map wtrysku z jednoczesnym podniesieniem mocy do 135 kM. Różnica elastyczności silnika od razu widoczna.
~Radek
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Wiedziałem co biore. Nie oczekiwałem nadzwyczajnej kultury od tego silnika. Powiem więcej - jest to jeden z najmniej kulturalnych silników obecnie montowanych w samochodach ale jednocześnie jeden z najmniej awaryjnych i dlatego się na niego zdecydowałem.
~marcin.drzal@oksydan.pl
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Podniosłem moc na ok 139 KM i jest całkiem dobrze. Nie wiem jak to wpłynęło na spalanie bo zrobiłem to od razu przy zakupie - naprawdę polecam każdemu. Fajnie turla się na niskich obrotach a jak potrzeba mocy to też bez problemu daje rady
~Grzegorz
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Poza standardowym serwisem nic nie musiałem z nim robić. Chodzi za każdym razem elegancko. Choć musze przyznać, że przez 4 lata jak nim jeżdżę zrobiłem tylko jakieś 20 tyś km.
~madamat7
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik 1,9TDI 105KM dobry do spokojnej jazdy i bardzo oszczedny, brak powaznych usterek. Warto dołożyć parę kucyków i wtedy smiga jak sie patrzy.
~Ja
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Dynamiczny mimo że 105 km i bark większych awarii oprócz turbo które lubi przeładować przez zacinające się zamiennej geometrii
~wd4
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
silnik jest bardzo ekonomiczny i dynamiczny. olej wymieniam co 15000 i jeszcze ani razu nie robiłem żądnych dolewek. zero awarii
Seat Altea XL