Lista ocen Rover 45 (129)

~Johnny007
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Samochód którego zakupu nie planowałem, celowałem w inne a natrafił się on, Rover. I totalnie namieszał mi w głowie, zakochałem się w tym wozie. Za to co oferuje, za jego wygląd, wygodę, frajdę z jazdy wybaczam mu jego drobne wpadki i wszystkim polecam. Po przejechaniu 6000 km i pół roku razem już na tyle go poznałem, że pragnę podzielić się moimi wrażeniami.
3,8
~freeman53
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Silnik 1,8 benzynowy 117 km , znany model Rover z problemami z uszczelką pod głowicą (mi udało się z tym problemem poradzić, wiadomo iż te silniki mają tzw. bypas, a więc przy włączaniu chodzi na tzw. małym obiegu, po zagrzaniu dopiero wchodzi na pełen obwód. Po jakimś czasie użytkowania spada wydajność tego systemu chłodzenia i często spotykane są sytuacje grzania silnika i przegrzewania głowicy z uszkodzeniem uszczelki. Mi w korku potrafił... (Silnik)
~Marcin Maniac
Sedan 2.0 TD 101KM 74kW
wymiana olejów i filtrów co rok, rolki napinacza czasami i w odpowiednim czasie rozrząd (Silnik)
3,5
~Bartek
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Za całokształt daję mocne 4. Jak każdy inny samochód ma kilka wad ale jest jak do tej pory niezawodny i ekonomiczny. Tego od niego oczekiwałem. Mimo podeszłego wieku zwraca uwagę na ulicy ciekawą stylistyką, jest dość rzadko spotykany (hatchback) co też jest dla mnie plusem.
~Myski
Sedan 1.8 i 16V 117KM 86kW
Jakbym mógł to kupiłbym to samo ale z mocniejszym silnikiem, bo młody jestem poszalałby czasem ale tylko gdyby paliło tyle samo XD a tak się nie da. Teraz kieruję się na 75 bo taki ładniejszy, ale 45 lux auto dla ludzi lubiących wygodę nie szpan.
~BLUE
Sedan 1.8 i 16V 117KM 86kW
Ładne i zgrabne auto za niewielkie pieniądze. Dynamika jazdy bardzo dobra. Dobry czas do setki- mniej niż 10s na 120KM - świetny wynik. Mało pali, tanie w utrzymaniu. Komfort jazdy znakomity ze względu na świetnie zestrojone zawieszenie. Całokształt psuje mi tylko wyciszenie wnętrza. Gdyby nie to, dałbym full punktów. Jak na auto z tego segmentu spodziewałem się czegoś cichszego.
~Lukasik79
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
auto świetne bez jakich kolwiek zastrzeżeń po prostu dla każdego i na każdą kieszeń.
~Jinxus
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Samochód nie nadaje się do szybkiej i dynamicznej jazdy z powodu mało precyzyjnej skrzyni biegów i zbyt miękkiego zawieszenia. Bardzo wygodny, oferuje duży bagażnik. Dobry Silnik o dużej elastyczności. W tej cenie trudno o coś lepszego. Idealny samochód dla rodziny. Spalanie średnie na poziomie 7,8 litra. Bardzo dobra widoczność. Łatwy dostęp do części zarówno nowych jak i używanych.Częstym problemem jest w tych samochodach uszczelka pod...
~RomanS
Sedan 1.8 i 16V 117KM 86kW
komfort: super; wykończenie, materiały: super (no - może poza obiciem drzwi kierowcy - tapicerka wyłazi spod plastiku klamki). Kierownica - SUPER - pokryta dobrą skórą, właściwa średnica i GRUBOŚĆ z dwoma pogrubieniami pod kciuki, a z tyłu rowki pod palce - miodzio :). Zawieszenie - po 100tys. bez śladów zużycia ! Od 500km pierdzi coś z wydechu - czyli szykuje się pierwsza naprawa - NARESZCIE :(. Głośny przy dużych obrotach i prędkościach -...
3,5
~Krzysiek
Sedan 2.0 TD 101KM 74kW
Auto jak dla mnie fajnie wyglada, proporcje klasycznego sedana, dużo chromów, fajne reflektory z przodu, fabryczne fantazyjne alusy. W srodku poza kanapami lata 90. Diesel roverowski kompletna kupa pod wzgledem kultury pracy. Tak pozatym auto bezawaryjne, cześci dostępne - pasują z Hondy Civic.