Lista ocen Renault Megane IV (131) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alex
GT 1.6 TCe 205KM 151kW
Dobra dwusprzęgłówka, po prostu. W trybie eco jest wciskającym jak najwyższy bieg do gardła użytkownika żółwiem, w trybie normalnym bardzo rozsądnie dobiera biegi i chętnie zeskakuje o 1-2 biegi przy bardziej energicznym puknięciu w gaz, w trybie sport przy spokojnej jeździe "udaje" tryb neutralny, ale przy ostrzejszym traktowaniu trzyma wyższe biegi, a także BARDZO ostro zmienia biegi (odczuwalne kopnięcia w plecy). Minus? Czasem po...
~Robert
GT 1.6 TCe 205KM 151kW
Ok , czuć zmianę trybów , tryb comfort suteczenie redukuje też moc silnika wiec według mnie samochód nie pali mniej , uzywam standard, sport bardzo fajny ale silnik brzmi niezbyt przyjemnie wiec jak nie chcemy mocnego przyspieszenia to neutral jest optymalny. W górę biegi rewelacyjnie ,w dół zdecydowanie za wolno , często redukuje o 3 biegi co przy 130-140 km/h nie jest przyjemne , trwa długo, był jakiś błąd w oprogramowaniu więc była...
~Piotr
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Skrzynia biegów tragedia. Charczy coś cały czas podczas jazdy słyszalne przy podłodze od strony kierowcy. Podczas zmiany biegów grzechotanie. Ciężko chodzi sprzęgło jak w C-360 na 3 i 4 biegu dźwignia porusza się do przodu i do tyłu podczas dodawania i odejmowania gazu. Podobno wada fabryczna tych skrzyń biegów ale nie ogłaszają akcji naprawczej. Po zgłoszeniu w ASO nie chcą naprawiać do dalszej weryfikacji
~Rafał
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Spotkałem się z niepochlebnymi opiniami z automatem w Talismanie, w Megane działa bez zastrzeżeń. W trybie sport działa bardzo szybko (wbrew pierwotnej rekomendacje wymieniałem olej w skrzyni). Pomimo niewielkiej mocy silnika przełożenia w skrzyni pozwalaj bardzo sprawnie rozpędzić auto. Poza jej przeprogramowaniem, nigdy nie było z nią nic robione.
~xxx
Hatchback 5d 1.3 TCe 160 FAP 159KM 117kW
Bardzo szybko zmienia biegi, przy redukcji trochę wolniej. Raz po postoju podczas szybkiej zmiany z P na D coś zazgrzytało. Poza tym spoko. Ważne jest, że nie muszę sam zmieniać. W trybie manualnym też pracuje całkiem spoko. Na początku trochę wkurzała, ale chyba nauczyła się mojego stylu jazdy, albo ja się nauczyłem dobrze operować pedałem gazu.
~Adrian
R.S. 1.8 TCe 300KM 221kW
Jak to już w EDC, skrzynia biegi zmienia bardzo szybko, zgodnie z intencjami kierowcy. Potrafi redukować o 3 biegi, czego nie uświadczymy w konkurencyjnym dsg. Na minus szarpnięcia przy zimnym oleju, jednak EDC już tak po prostu ma. Jeśli komuś przeszkadza jest opcja adaptacji sprzęgieł i zniwelowania tego efektu.
~Sartoris
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Skrzynia biegów nie jest tak precyzyjna jak w innych pojazdach, którymi jeździłem - w szczególności japońskich. Brak szóstego biegu nieco boli ale tak jak pisałem - na trasy diesel z 6 biegową skrzynią. Z tego co czytałem, są problemy ze skrzynią automatyczną EDC (dwusprzęgłowa) więc tym bardziej cieszę się z wyboru manuala.
~Robert
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 100KM 74kW
Generalnie biegi wchodzą płynnie i lekko, jak dla mnie gałka biegów mogłaby być trochę krótsza przez co byłaby bardziej ergonomiczna, plusem jest, że skrzynia jest 6-biegowa co daje poczucie rezerwy w jeździe - silnik pracuje swobodnie i cicho na 6 biegu jadąc przy prędkości powyżej 100 km/h.
~BisiorekPL
Hatchback 5d 1.6 TCe 165KM 121kW
Edc automat dwusprzeglowy Jak wyzej... Na trybie sport ciagnie obrotomkerz sporo w gore i czasem mam wrazenie ze zbyt przeciaga wrzucenie biegu w gore. Przy spokojnej jezdzie zmiana odbywa sie bardzo plynnie i komfortowo. (Nie mam lopatek) polegam na komputerze, co wrzuci tak jade
~Radek
GT Grandtour 1.6 TCe 205KM 151kW
Szarpanie skrzyni automatycznej, wielokrotne próby zmiany programu, efekt jak dla mnie na tą chwilę słaby. Każde ruszenie to szarpnięcie, przełączanie szarpnięcie. W porównaniu do innych automatów (a jeżdżę jeszcze 3 innymi) to Renault wręcz zniechęca do tych skrzyń.