Lista ocen Renault Master IV (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek
Furgon FWD 2.3 dCi 100KM 74kW
Bardzo dobrze, że do każdego silnika jest skrzynia sześciobiegowa. Mam wrażenie, że jest delikatna. Zapewne jak zawsze sporo zależy od kierowcy i mocy z silnika, którą musi \"znieść\". W L2H3 po 40 000 strasznie haczyła. W tym będę jeździł tylko ja i zobaczymy co będzie...
~bartox
Furgon FWD 2.3 dCi 100KM 74kW
Na samym początku użytkowania kiedy jeszcze auto było jeszcze \"surowe\" skrzynia chodziła dość sztywno. Teraz jest już ok. Piegi zmieniają sie płynnie. Jest to skrzynie 6 biegowa ale nie ma żadnego problemu z wyborem żądanego biegu.
~Piotrek
Pojedyncza kabina podwozie 2.3 dCi 170KM 125kW
totalna porażka. Ogólnie działała okej. w samochodzie przy przebiegu 18000 km coś się stało i zostały mi dwa biegi. w miejscu wstecznego 3 i na miejscu biegu 2 bieg 4. w samochodzie jeżdżonym normalnie, bez żadnego katowania itd.
~szczerbat
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
Niby chodzi ok. Jest niestety jedno ale przy 165 tys trzeba było remontować. Padły łożyska z tego co zrozumiałem w serwisie to dość częsta przypadłość w Masterze.
~Tomasz Master
Furgon FWD 2.3 dCi 150KM 110kW
To bym zmienił. Skrzynia hałasuje przy zmianie biegów, jakby co najmniej była mocno zużyta, muszą się bardzie postarać. Biegi krótkie. 6 można wrzucić dość wcześnie, dlatego mało pali.
~przemar
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
czasami trudno jest przełączyć bieg z niższego na wyższy tak jakby coś tam w srodku lekko podtrzymywało dźwignię. Kilku moich kolegów również zauważyło tego typu usterkę.
~cd_error
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
skrzynia dobrze zestrojona do mocy, pracuje dość precyzyjnie ale "twardo" lewarek mógłby być z czegoś bardziej miekkiego tak samo jak i kierownica
~Kierowca inter parts
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
Taka trochę plastelinowa. Niby biegi wchodzą miękko ale jak ktoś pisał takie szmery są jak się wrzuca lub ściąga bieg powoli. Tak jakby o coś chaczylo
~Pawel
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
Biegi wchodza dosc latwo ale cos czasem zgrzytnie przy wpinaniu 2 biegu. Auto jest nowe, wiec przy okazji przegladu bede pytal, czy to normalne.
~Mike z czerwonyego mastera
Furgon FWD 2.3 dCi 125KM 92kW
Skrzynia jest ok tylko dość często robót który ma być automatem się zawiesza lub wyrzuca na luz przy hamowaniu