Lista ocen Renault Clio V Hatchback 5d (25) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DamianS
Hatchback 5d 1.3 TCe 130KM 96kW
To jest zdecydowanie jedna z najlepszych dwusprzęgłowych skrzyń w klasie samochodów "masowych" (uważam, że najlepsza, ale wszystkimi nie jeździłem osobiście). Oczywiście trzeba trochę wejść w jej świat i spróbować zrozumieć jak zmienia przełożenia, trochę się dopasować, ale dla w miarę ogarniętego kierowcy nie będzie to stanowić jakiegokolwiek problemu. Bardzo rzadko zdarzało się, że nie reagowała tak, jak tego oczekiwałem, a nawet jeśli to...
~Dariusz
Hatchback 5d 1.0 TCe 90KM 67kW
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Wybierając nowe auto miałem jakąś tam kwotę i założenia które musi spełnić między innymi automatyczna skrzynia biegów. Renault proponuje skrzynie bezstopniową i początkowo miałem co do niej obawy. Wcześniej jeździłem automatami tradycyjnymi z biegami, ale po przejechaniu jakiś 10km już wiedziałem co i jak i jeździ się na prawdę przyjemnie. Nie szarpie bo i nie zmienia biegów. Bardzo dobrze jest zestrojony z nią...
~Mike
Hatchback 5d 1.3 TCe 130KM 96kW
Dla osób doświadczonych w użytkowaniu np. opóźniających biegi skrzyń DGS czy też wyjących CVT, ta dwusprzęgłowa skrzynia EDC jest bardzo pozytywnym doświadczeniem. Zarówno w mieście, jak i w trasie działa bez zarzutu - wręcz skłania do sportowej jazdy. Duży plus za możliwość ustawienia trybu jej pracy w trybie normalnym, eco, ale i sportowym. Rzadko spotykaną (a miłą) rzeczą w tej klasie pojazdów są manetki zmiany biegów na kierownicy - super :).
~Damian
Hatchback 5d 1.3 TCe 130KM 96kW
To nie jest typowa francuska skrzynia biegów, z jaką do tej pory miałem do czynienia. Jest porównywalna z DSG. Bardzo dobrze dobiera biegi. Należy jedynie umiejętnie nauczyć się ruszać z miejsca, ponieważ hamulec postojowy oraz ręczny zachowuje się w specyficzny sposób i po prostu odblokowuje się później niż byśmy tego oczekiwali w trakcie szybszego ruszania z miejsca.
~Bartero
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Skrzynia biegów precyzyjna, jedynie problem z biegiem wstecznym, nie zawsze wchodzi za pierwszym razem, ale to przypadłość samochodów francuskich z którymi do tej pory miałem doczynienia. Umiejscowienie jej w kokpicie nieco wyżej, bliżej kierowcy, jak najbardziej na plus pod kontem ergonomi. 5 biegów jest wystarczające, nie wiem czemu niektórzy narzekają na brak 6ego biegu.
~R.S.Line
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Brakuje 6 biegu chociaż mimo wszystko przy 160 km/h na 5 wcale nie jest aż tak głośno. Właściwie to nie do końca jestem pewien czy w przypadku silnika o mocy 100 km ten 6 bieg faktycznie by był potrzebny, bo z doświadczenia wiem, że na 4 można przeciągnąć go do 120 km/h np przy wyprzedzaniu i w miarę daje radę
~użytkownik
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Działa z przyjemnym oporem i niezłą precyzją, ale czasami mam wrażenie, że ciężko trafić w "ścieżkę" do piątki i ląduję na trójce. Pewnie to kwestia wyczucia. Na plus długie przełożenie czwórki - można na tym biegu spokojnie jeździć z prędkością od 40 km/h do 80 km/h, więc nie trzeba często sięgać po drążek.
~Janek
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Skrzynia jest w miarę precyzyjna, lecz występuje problem z wrzucaniem wstecznego. Początkowo obawiałem się, że 5 biegów to będzie za mało. Jednak już po pierwszej trasie, przyzwyczaiłem się, a biegu szóstego wcale nie brakuje.
~Jan Winnicki
Hatchback 5d 1.0 TCe 90KM 67kW
Skrzynia 6 biegowa bardzo słaba. Długie przełożenia, problemy z rozpoznaniem 3 i 5, oraz drganie lewarka podczas odpuszczenia gazu. Do poprawy!
Dziennik kosztów dla Renault Clio V Hatchback 5d
6,2
~tomasz
Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW
Trochę długie drogi prowadzenia lewarka ale zmiana biegów pewna - nic nie haczy. Przy odpuszczaniu gazu lewarek wpada w lekkie drgania.
Renault Clio V Hatchback 5d