Lista ocen Peugeot 807 (54) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz K.
Minivan 2.2 HDi 128KM 94kW
Trzeba się przyzwyczaić do szybkiej zmiany biegów przy ruszaniu z miejsca, 1, 2 i chwilę poźniej 3. Gałka od biegów na konsoli jest rewelacyjnym rozwiązaniem, dzięki temu między fotelami przednimi sporo miejsca na podręczny bagaż (teczka, torebka, torba z jedzeniem :) ) lub na nogi wysokiego pasażera jadącego na tylnym środkowym fotelu. Na 5 biegu można jechać już 60 km/h, zużycie paliwa znikome (czytaj: ok. 5 l)
~Cezary
Tepee 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Prawdziwy automat - żona powiedziała że nie mam mowy że sprzedam ten samochód i tylko ona tym autem jeździ. Bardzo dobrze , brak problemów - wymieniam olej co dwie wymiany oleju w silniku (wiem - producenci podają żeby nie wymieniać ale jakbym kupił nowy i jeździł przez 100 tyś to mogę nie wymieniać) zmiany biegów bardzo płunnie a i działa szybko jak trzeba
~smolar
Minivan 2.0 HDi 107KM 79kW
Skrzynia pracuje idealnie.Jedyny mankament do dźwigienka do przełączania na wsteczny-jest tam taki plastik na drążku,pękł i dźwigienka nie odbijała ale poradziłem sobie z tym problemem (nie wymieniałem go).Poza tym przełożenia wchodzą idealnie (chciaż zdecydowanie wolałbym automat)
~Adrian
Minivan 2.0 16V 136KM 100kW
Pływa. Chyba tak jak w każdym Peugeocie. Ja chyba kupiłem od właściciela który dużo jeździł po mieście bo przy przebiegu 180k skrzynia biegów wyje jak dzika na 1 i 2 biegu. Podejrzewam, że często ruszał ze świateł i łożyska już wysłużone.
~Marcin
Tepee 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Odrobinę ciężko pracujący drążek zmiany biegów. Jako wielki plus: specyficzne położenie drążka skutecznie oduczyło mnie prowadzenia samochodu jedną ręką :) natomiast wymaga ono przyzwyczajenia w początkowej fazie użytkownania.
~szymon
Minivan 2.0 HDi 120KM 88kW
uważam że sama skrzynia jest bardzo dobrze zestopniowana jedyne zastrzerzenie które mógłbym po dłuższym namyśle znaleźć to skok lewarka zmiany biegów- mógłby być krótszy.
~Sebo
Minivan 2.0 HDi 107KM 79kW
Skrzynia automatyczna jest dla mnie największym zaskoczeniem w tym aucie.Zawsze jeździłem manualami i nigdy nie chciałem automatu. Teraz przypadkowo mam i chyba już zawsze tak będzie.
~longlong
Minivan 2.0 HDi 107KM 79kW
może skrzynia jest w miarę, ale sterowanie nią to już masakra, za szybko zużywają się linki i lewarek zmiany biegów, wajcha chodzi jak w maluchu
~Ja
Minivan 2.0 16V 143KM 105kW
Gwiazdkę odejmuję za brak 6 biegu. Bardzo przeszkadza podczas jazdy na autostradzie. Poza tym pracuje przyzwoicie. Plus za wygodne umiejscowienie lewarka.
~Fryta
Minivan 2.0 16V 136KM 100kW
Ładnie precyzyjnie bez szarnięć wrzuca automat biegi, jak się chce można poszaleć i w trybie tiptronic, szkoda tylko że czterobiegowa skrzynia