Ocena kierowcy - Peugeot 605

Robert rdzwonko@wp.pl, 21 lat temu
Silnik 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Rok produkcji 1994
Peugeot 605 2.1 TD 12V 109KM 80kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
tania potężna limuzyna, naprawdę dziwię się, że jest tak mało popularna. Przestronna, potężny kufer, może mało wygodny poprzez swoją głębokość, sprawne hamulce, wbrew potocznym opiniom części zapasowe są w rozsądnych cenach, bardzo duża jest dostępność "podróbek" - szczerze mogę polecić, to już druga 605, którą jeżdżę. Generalnie na 12 samochodów, które miałem przez ostatnich 9 lat za najwygodniejsze uważam Peugeoty: przede wszystkim za ergonomię, wygodę wewnątrz (doskonałe fotele) i rewelacyjne zawieszenie
klekocze jak to stary diesel natomiast elastyczność jest re-we-la-cy-jna - polecam
nie mam co zarzucić
trzyma sie drogi jak przyklejony, w zasadzie bez względu na warunki pogodowe, chociaż w rwarunkach ekstremalnych nie sprawdzałem
troszkę przeszkadza środkowy lewy słupek, ale ogólnie OK
stare auto, ale nie ma problemów, żeby trafić ręką gdzie trzeba, nawet klamki drzwi znajduje się intuicyjnie (chociaż ich nie widać - są przełużeniem podłokietnika)
jeszcze nie miałem auta, w którym przewietrzanie i ogrzewanie działałoby tak sprawnie
w końcu to limuzyna
klekocze jak to stary diesel, mogłoby być lepiej ale jak na tak stare auto nie jest to uciążliwe
niemalże 1300 km na jednym zbiorniku ... bardzo dobrze (zbiornik ma wprawdzie 80 l)
nic nie przychodzi mi konkretnego do głowy
bez zarzutu, silnik poprawnie eksploatowany jest nie do zajeżdzenia, pozostałe podzespoły mnie nie zawodzą
Peugeot 605