Lista ocen Peugeot 508 II SW (13) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Brunon
SW 2.0 BlueHDi 160KM 118kW
Świetne prowadzenie i wyczucie samochodu. Kiedyś francuskie samochody kojarzyły sie bardziej z pontonowym stylem jazdy, miękkim, nie zachęcającym do szybkiego pokonywania zakrętów. W nowej 508 zawieszenie jest twardsze, jednak wciąż zapewniające komfortowe podróżowanie. Auto mam na 18' felgach z oponami Michelin Pilot Sport 4 co też ma duzy wpływ na odczucia z jazdy. Przy wyższych prędkościach i poprzecznych nierównościach drogi potrafi...
~Radosław
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
4 tryby jazdy, w zupełności wystarczą na tę klasę samochodu. Irytujący jak dla mnie jest system Auto Start/Stop, który załącza się za każdym razem po uruchomieniu auta, można go wyłączyć. Powoduje on gaśnięcie silnika na postoju, ale również przy staniu w korku, a nawet na światłach, i automatycznie odpala kiedy puścimy hamulec. Nie lubiłem tego i zawsze wyłączałem ten tryb, jednak potrafił się po jakimś czasie załączyć mimo to.
~FunFra
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
Adaptacyjne zawieszenie bez większych zastrzeżeń. W trybie sport fajnie się utwardza, w trybie komfort dobrze wybiera nierówności. Tryb normalny, na którym przeważnie jeżdzę jest moim zdaniem dobrym kompromisem pomiędzy sztywnością i wygodą. Denerwuje tylko głuche pukanie zawieszenia w mroźne dni, na pierwszych kilometrach, ale podobno to standart.
~Rafał
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
Auto zachowuję się stabilnie, i jest sprężyste. Więc nie ma obaw że będzie się wychylać przy szybszym pokonywaniu zakrętów ale jest komfortowe i to lubię. Chociaż na dziurach trochę tłucze.
~Janek
SW 1.6 PureTech 225KM 165kW
Mam wersję z adaptacyjnym zawiasem, działa wzorowo. Wcześniej miałem 4wd, ten ma tylko przód ale szczerze, jest na prawdę dobrze jak na 2wd a odwdzięcza się niskim spalaniem.
~Mix
SW 1.5 BlueHDi 130KM 96kW
Na moje potrzeby i umiejętności ok. Zaskakująco mały promień skrętu. Myślisz miękki Francuz - zapomnij. Moja druga 508, która potwierdziła, że jest dość twardo
~Mariusz
SW 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Zawieszenie przyjemnie twarde i dobrze wytłumione. Bardzo mało informacji o dziurach dociera do kabiny mimo 19" felg
~Paweł
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
Precyzyjny układ kierowniczy, zawieszenie dość twarde, przód lekko słyszalny na dziurach.
~Wojt
SW 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Dobry rozkład masy, lepszy niż Passat, gorszy niż Mondeo. Pomimo sportowego wyglądu, auto sportowe nie jest.
~Andrzej
SW 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
bardzo dobrze wybiera nierówności. Cicha praca i dobre trzymanie na zakretach podczas dynamicznej jazdy
Peugeot 508 II SW