Ocena kierowcy - Peugeot 505 Sedan

WickEdd, 19 lat temu
Rok produkcji 1983
Peugeot 505 Sedan 2.0 97KM 71kW 1980-1985 - Oceń swoje auto
Ogolnie swietne auto na codzienny uzytek jak i do dalszych wojazy. Wygodne siedzenie nie mecza ani kerowcy ani pasazerow. Jedyna wada jest karoseria ktora nie byla w tamtym czasie zabezpieczana przeciw korozji i teraz co moge to latam ale ogolnie zaluje ze jestem 3 wlascicielem i nie kupilem go w lepszym stanie.
Jak na 21 letnie auto bez anijednego remontu i z takim przebiegiem... (mial 220000 kiedy go kupilem i jestem 3 wlascicielem - robie zaklady ile razy i o ile licznik byl cofany :D)
Aczkolwiek jest juz wyuzywana i wsteczny lubi wypasc jak sie go dobrze nie wbije
Prowadzi sie jak na mniejsza limuzyne przystalo dobrze trzyma sie drogi dosc zwawo reaguje i tlumi nierownosci jezdni
Jak na moje odczucie bardzo mala martwa strefa z tylu pojazdu i nawet szerokie tylne slupki nie przeszkadzaja
Wszystko jest dosc pod reka i po kilku urzyciach nie trzeba odrywac wzroku od drogi zeby ustawic nawiew czy cokolwiek
Auto jest dosc przestronne i zima zanim sie nagrzeje to kilkanascie minuz zimno jak w psiarni
Duze przestronne auto ja jestem dosc wysoki i mam fotel max do tylu ale jadacy z tylu nigdy nie narzekali ze nie maja gdzie nog ulozyc
Dosc dobrze wyciszone ale po 20 latach uszczeliki juz sa lekko podziurawione ale i tak jedzie sie przyjemnie
4 za zuzycie stawiam majac na mysli ze auto ma ponad 21 lat i silnik fabryczny i dalej pali katalogowe 10l / 100km na trasie kolo 12 w miescie gazu okolo 13-15l w miescie. Z przegladami bywa roznie ale zdarza sie ze trudno jest o czesci.
Swietne auto jak za te pieniadze (kupione 6 lat temu za 6000zl) teraz warte mniej ale mimo wszystko to jest mala limuzyna (wygodniejsza od merca E klasy z tamtego czasu)
Ostatnio jedyne z czym mialem problem to przerywacz zaplonu (jakims sposobem mloteczek przestal odskakiwac i silnik nei chcial odpalic ale wystarczylo podkrecic jedna srubke i wszystko chodzi gladko)
Z powaznych usterek to jakos 2 lata temu padla pompa paliwa i sprowadzenie jej z francji (nie dalo rady dostac na miejscu) kosztowalo troche energi i funduszy.
Peugeot 505 Sedan