Lista ocen Peugeot 407 (351) - Silnik

Na liście zabraknie 232 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szymon
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Silink.. zaskakuje pozytywnie :) "Dziura" w turbo jest niestety zauważalna, ale zaraz za nią czuć moc. Auto bez problemu łoi dupę większości ~140 konnych sedanów. Jedyny problem to FAP i EGR, ale i na to jest rozwiązanie - można to cholerstwo wywalić. O ten silnik trzeba dbać, a na pewno się odwdzięczy.
~w1cked
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Nie trzęsie jak u mojego kumpla w Audi A4. W zasadzie na równej powierzchni można go na 5 biegu puścić i się nie dławi i jedzie. Brakuje trochę mocy na 3 biegu przy prędkości 30-40 na godzinę (1500 obrotów) ale to moje przyzwyczajenie z mniejszego silnika benzynowego, którego staram się pozbyć ;)
~NoPeugeot
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Silnik to dobra konstrukcja, nie mam większych zastrzeżeń do tej jednostki. Filtr FAP nie sprawia mi problemów, osprzęt silnika również bez zastrzeżeń. Kultura pracy na wystarczającym poziomie, turbo-dziura mało odczuwalna, ale mocy mógłby mieć więcej jak na taką masę pojazdu.
~Bamse
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
Gdyby nie legenda, opisująca auta z tym silnikiem i przebiegiem pow. 400 tys. km - wybrałbym opcję: "bardzo źle" - włączenie tak słabej jednostki do gamy aut w tej klasie, to ewidentny błąd! Poza tym bierze sporo oleju - jakieś 700ml na 1500km! Jest za to cichy.
~zagrom
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
silniczek niesamowity, elastycznosc silnika pozwala cieszyc sie jazda. Kultura pracy - V6 nie wytwarza zadnych wibracji. Nieslychac go we wnetrzu Po zmianie oprogramowania silnik dostal zastrzyk mocy +35. Przyspieszenie od 0-100km/h 7,8s predkosc maksymalna 250km/h
~Adek84
Sedan 2.2 16V 158KM 116kW
silnik dosc duzy ale msle ze koc zle rozmieszona , ogolnie na 5 6 biegu dosc ladnie sie prowadzi i rozpedza . Nie ukrywam ze spalanie oleju tez dosc duze i to nie tylko moja opinia.Caloksztalt ok . Co jeszcze szokuje odglos silnika , ktorego prawie z wnetrza nie slychac :)
~robson0
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Nierówny przebieg momentu obrotowego, słaba elastyczność jak na silnik V6. Wysoki moment obrotowy jest dostępny tylko w małym zakresie obrotów mniej więcej od 2000rpm do 4500rpm. W porównaniu z silnikami o podobnej pojemności i konstrukcji mało wydajny i \"kulturalny\" silnik.
~M.G.
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
Momentami po prostu brakuje mocy, nie mniej auto bez trudu moża rozpędzić do 200 km/h. Braki ujawniają się na odcinkach górskich - bez redukcji się nie obejdzie. Co prawda moja 407 ma mały przebieg ale jak dotąd silnik pracuje bardzo równo i cicho tak jak wyjechał z salonu.
~Adam
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Super elastyczna jednostka dwulitrowa zapewnia bardzo przyzwoite osiągi. Świetne spalanie. Mimo mojej raczej ciężkiej nogi jestem bardzo zadowolony. Cichy "pomruk" diesla koi skołatane nerwy ;) Bardzo elastyczny, ciągnie pięknie z dołu, a po "odpaleniu" turbo... jest jak rakieta.

Usterki Peugeot 407

Peugeot 407 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~umcus
Sedan 2.2 16V 158KM 116kW
Kultura pracy bez zarzutu, elastyczność w porządku. Niestety masa samochodu (1,5 tony) daje o sobie znać i czasami nie czuć tych 160 koni. Powyżej 130 zaczyna być mułowaty - na tej stronie http://pl.youtube.com/watch?v=WPpIFFanYNk można zobaczyć jak samochód przyśpiesza.