Lista ocen Peugeot 407 (267) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 316 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andy
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Jak dla mnie ok, choć kiedy auto miało 100 tys walnął przewód od klimatyzacji. Wymienili szybko i bezproblemowo. Jak na diesla to uwazam ze w zimie nagrzewa sie dość szybko. Dwustrefowa klima super, do tego naprawdę dobrfze rozprowadzona, a nie jak w niektórych autach ze niektóre częsci ciała marzną.
~Wiedeńczyk
SW 2.2 HDi FAP 170KM 125kW
Jest to jedna z mocnych stron tego modelu. Cicha i efektywna. W wersji z dogrzewaczem, rewelacyjnie szybko robi się wewnątrz ciepło. Wolno działa ogrzewanie foteli przednich. Ogrzewanie tylnej kanapy nie dostępne w opcji, a szkoda bo przy skórze to jest dobre szczególnie w zimie.
~axl
SW 2.0 16V 140KM 103kW
Bardzo dobre i szybkie działanie wentylacji oraz ogrzewania. Nawet przy zamarzniętej szybie przedniej po kilku minutach włączam nadmuch na przód i lód znika. Klima automatyczna pracuje wzorowo, w zasadzie nastawiłem ją raz na 21 stopni i całe lato mogłem zapomnieć o regulacji.
~Pierwszyfrancuz
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Grzeje i chłodzi jak oszalałe, jest dobrze, nie mogę powiedzieć złego słowa, klimatyzacja jest wydajna ale trzeba dbać bardzo o nią, jest to mocna strona tego modelu, a co do nawiewów, to czasem hałasują, ale milkną po chwili. Jakichś awarii nie odnotowałem.
~marcel
SW 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Tutaj bezapelacyjnie 5 gwiazdek, nigdy nie miałem problemu z parowaniem szyb nawet w czasie deszczu, a trzeba pamiętać że auto nie jest pierwszej młodości. W lato 2 strefowa klimatyzacji chłodzi jak należy. Auto dosyć szybko się nagrzewa.
~Nitomen
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
elektryczna grzalka szybko nagrzewa bude , ogrzewanai tylnej szyby i lusterek czasami zaklocalo radio...padajace klapki ogrzewania - wymiana to wyjecie deski rozdzielczej z auta i spore koszta ponad 1000 zl . Klima ok, nie mam uwag , nawet w upaly daje rade .
~umcus
Sedan 2.2 16V 158KM 116kW
Klimatronik super działa, choć nieco za słabo "wieje", nawet na maksymalnym biegu, gdy chcemy szybko przewietrzyć samochód. Ponadto środkowa konsola grzeje się nieco od strony kierowcy co wymaga co jakiś czas przełączenia nawiewu na nogi w celu schłodzenia.
~Darek S
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Ocena byłaby wyższa, gdyby nie pewne odkrycie. Przy wysokiej wilgotności i temperaturze poci się przednia szyba od strony zewnętrznej, w miejscu nadmuchu zimnego powietrza z centralnej kratki. Trzeba podnieść temperaturę, ale nie każdy to lubi.
~fistacho
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Przy 5 osobach 3h drogi nie odczułem dyskomfortu wentylacyjnego, fajna funkcja - delikatny nawiew - nie powoduje przeciągów, dmucha sobie spokojnie na sufit i utrzymuje temperaturę i wilgotność na odpowiednim poziomie, filtry nie przepuszczają zapachu spalin.

Usterki Peugeot 407

Peugeot 407 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kamil
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Gdyby nie pojawiające się awarie klap mieszalników i czujnika temperatury/wilgotności w kabinie to wszystko super. Naprawa klap najlepiej we własnym zakresie - wychodzi kilka złotych i dzień roboty, nowy czujnik to koszt ok 210 zł.