Lista ocen Peugeot 407 (241) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 342 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M.G.
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
Jedyne drobne niedociągnięcia zostały poprawione przez mechanika w ASO, a było to dokręcenie ogranicznika drzwi - operacja trwała całe 2 minuty + dokręcenie obudowy trzeciego światła stop której na nierównościach zdarzało się puknąć o szybę to kolejne 2 minuty pracy dla ASO. Tak więć nie było to nic strasznego i wynikało jedynie z błędów na lini montażowej.
~Mariusz
Sedan 2.0 16V 140KM 103kW
Przy 60 tys \"siadło\" sprzegło. Koszt wymiany 2100 niestety nie na gwarancji. Jest to auto bardzo drogie w eksplatacji Koszty przeglądów są co najmniej o 100 wyzsze od np Opla Vectry. Drugi przegląd przy 60 tys.wyniósł 2800 pln Spaliła się cała wiązka elektryczna (mysłałem że to żarówka) ale to zostałow wymienione na gwarancji. Zarówki z przodu często się przepalają
~Bartek M
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Pierwsze sprzęgło padło przy 36tys km, drugie przy 55tys km zaczynało się lekko uślizgiwać przyczyna nieznana. Problemy ze skrzynią biegó. Lekki wyciek z turbo..podobno nie groźne ale przy zauważony został już przy 36 tys km . AUTO SALONOWE PIERWSZY WŁAŚCICIEL zadbane, normalnie jeżdżone a mimo to tyle problemów. Bez komentarza, oby mój egzemplarz to był odosobniony przypadek.
~jumper19
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Nie odnotowałem poważniejszych usterek. Co do eksploatacji: sprzęgło i koło dwumasowe nie są zbyt żywotne (przy 120kkm będę wymieniał), jeżdżąc dużo w trybie miejskim należy uważać na filtr cząstek stałych FAP (bardzo droga eksploatacja). Mieszkając pod miastem (a zwłaszcza mając blisko obwodnicę autostradową) można być o FAPa względnie spokojnym.
~1nf1n1t3
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Jeszcze się żadna nie zdarzyła, ale poprzedni właściciel (mój kuzyn) niestety miał szereg rzeczy do zrobienia, m.in.: turbo, wtryskiwacze, łożyska, regeneracja skrzyni - nie było to w sumie nic niespodziewanego. Auto ma zapewne cofnięty licznik co widać wizualnie jak mogło być eksploatowane i były to elementy, które się już zużyły.
~karatur
Sedan 2.0 16V 140KM 103kW
Awaria pomy paliwa - kłopotliwa wymiana z uwagi na mnogość modeli i brak natychmiastowej dostępności tej części. Zacięcie sterowania klimatyzacji po stronie pasażera wymagało rozebrania całego przodu (kierownica, deska, poduszki) a zestaw naprawczy może nie najdroższy ale robocizna w ASO wielokrotnie droższa.
~Boris
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Pad dwumasu co 80 tyś. FAP masakra - wykręcić przewiercić na wylot 3 dziury 10 mm a zbiornik na Eolys zatankować ropą, programowanie dodatku szok francuzi nawet matematykę potrafią popsuć. I moja ulubiona: jak się przepali żarówka stopu będzie piszczeć przy każdym naciśnięciu hamulca fajna rozrywka w nocy 200 km od domu
~RuinPL
Sedan 2.0 16V 140KM 103kW
Pytanie, gdzie jest granica pomiędzy poważnymi usterkami a drobiazgami. Dopiero po 6 latach użytkowania przytrafiła mi się poważna usterka, która nie została w pełni sprecyzowana (musiałbym 1.5 tys. wydać, żeby się dowiedzieć a mogło się okazać, że to np., skrzynia za którą musiałbym zapłacić 6 tys.)
~Pierwszyfrancuz
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Brak, cewka była wymieniana, ale to przebieg już.. Jak coś odnotuję to dodam, wspomnę tylko, że sporo części elektryki, podzespołów pasuje z Peugeot 407 zwykłego i Citroena c5 a to dość spora grupa także części jakoś w miarę tanie, można brać zamiennikowo, ten sam element a inne oznaczenie na opakowaniu.

Usterki Peugeot 407

Peugeot 407 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kotem
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Nie słyszałem o usterce, która wykluczyła by 407 z ruchu nie dając o sobie znać co najmniej kilka tygodni wcześniej. Warto dbać o akumulator, bo 407 lubi prąd a szczególnie ten rozruchowy jeśli aku jest zużyte rozrusznik kręci, ale czasami nie zapnie bendiksu, albo nie zapali bo komputer nie poda iskry.