Lista ocen Peugeot 406 (445) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 508 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur Z.
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Ogolnie skrzynia pracuje ładnie ale szybko wyrabia sie mechanizm zmiany. Zbyt długie skoki lewarka który stawia za mały opór ale to kwestia gustu.
~lanz
Sedan 1.8 90KM 66kW
Nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń. dla mnie skrzynia biegów ma po prostu działać. Nie zwracała mojej uwagi bo się nie psuła i nie przeszkadzała w jeżdżeniu.
~zaak
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Wydaje mi się,że jak na diesla ma dosyć długie przełożenia. Biegi wchodzą dość sprawnie. Lewarek chodzi płynnie, wystarczy pchnąć palcem.
~Bartez
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Precyzyjna zmiana biegów, zero jakichk0olwiek zgrzytów, czy problemów ze zmianą.Drążek zmiany biegów chodzi wyśmienicie, prxzełożenia są dobrane bardzo trafnie
~hoken@vp.pl
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Ma złą opinie ale w gruncie rzeczy nie jest żle...Trochę haczy ale te typy tak mają i nie przeszkadza to w eksploatacji. Kwestia przyzwyczajenia.
~jeży jeżdzik
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
duży plus za dobrze dobrane przełożenia , minus za konieczność włożenia sporego wysiłku we wrzucenie jakiegokolwiek biegu, poza wstecznym
~carghool
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
zdarzaja sie trudnosci ze wrzuceniem wstecznego. dlugie skoki lewarka. opor przy wrzucaniu biegow. na plus zestopniowanie umozliwiajace sprawna jazde.
Sedan 2.0 Turbo 147KM 108kW
gdybym miał szejdziesiątke na karku to jest ok ale czasami lubie przyspieszyc i z tym jest problem biegi nie zapinaja sie gładko przy szybszej zmianie
~laksen
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Wsteczny jednak często haczy, jedynka i dwójka wydają mi się troche krótkie, ale skrzynia pracuje bardzo lekko i ta 5tka z nadbiegiem daje radość.
~Polak
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Skrzynia biegów poprawnie zestopniowana,czasami lekko zgrzyta,kwestia przyzwyczajenia.Lewarek chodzi dość lekko ,trzeba pamiętać żeby do końca wysprzęglać.