Ocena kierowcy - Peugeot 406 Coupe

Peugeot 406 Coupe 2.0 16V 136KM 100kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Przeniesienie napędu
Auto jest wyśmienite, szykowałem się na nie już od dłuższego czasu i w końcu udało mi się dostać w kolorze jakim chciałem. Piękna linia nadwozia, robi wrażenie na drodze.
Silnik pozytywnie mnie zaskoczył swoja pracą, ale jest odczuwalnie za słaby do tego samochodu. W porównaniu do 3.0v6 motor nie radzi sobie tak sprawnie z masą samochodu.
Przełożenia w skrzyni są bardzo przemyślanie ułożone, ale do pracy lewarka trzeba się przyzwyczaić. Jest on bardzo długi i machanie nim pozytywnie wpływa na wielkość mięśni w ręce :)
Samochód na oponach 225/45/17 trzyma się drogi jak przyklejony, układ kierownicy jest jak na moje bardzo responsywny i cały czas wiadomo co dzieje się z przednimi kołami. Tylne zawieszenie wielowahaczowe również bardzo dobrze się spisuje.
Widoczność w samochodzie jest bardzo dobra dla wysokich osób takich jak ja, moja ukochana, która jest skromnej postury ma problemy z widocznością przez nisko umieszczone fotele, ponieważ nie mają zbyt dużej możliwości regulacji góra-dół
Deska rozdzielcza jest bardzo dobrze rozplanowana, wszystkie potrzebne przełączniki są pod ręką. Konsola nie jest również zbombardowana ilością przełączników, więc jest bardzo estetycznie.
Klimatyzacja automatyczna w tym samochodzie to bajka, pomimo nie posiadania dwóch stref. Zakres regulacji jest ogromny (14-30C) a i na działanie nie można narzekać.
Jak na coupe samochód zaskakuje ilością miejsca w środku. Podróż w 4 osoby jest komfortowa i nikomu nie brakuje miejsca w środku. Fotele również są bardzo dobrze wyprofilowane i dłuższa jazda nie powoduje bólu d..y
Wyciszenie na wysokim poziomie, ale przez bezramkowe drzwi słyszalne są szumy powietrza. Silnik jest szłyszalny, ale chyba o to chodzi w tym typie samochodów.
Większość części mechanicznych pasuje od innych pojazdów grupy PSA z tamtych lat, ale ceny karoserii wołają o pomstę do nieba. Jest to cena za ponadczasowy projekt Pininfariny, na którą można się zgodzić.
Za dość małe pieniądze dostajemy produkt bardzo dobrej jakości, unikać trzeba tylko ulepów, które zniszczą nam przyjemność obcowania z tym autem.
Zawieszenie na polskich drogach lubi co jakiś czas prosić o wymianę elementów, ale w większości samochodów tak jest. Czasami zdarzą się małe awarie elektryki, ale samochód ma swoje lata.
Zimą zostałem niemiło zaskoczony, ponieważ pod samochodem znalazłem pokaźną plamę oleju. Winowajcą była odma, która się zapchała i wyrzuciło olej przez bagnet. Także przed każdą zimą należy wyczyścić odmę aby przez przypadek nie zatrzeć silnika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 136KM 100kW [l/100km]

10,1