Lista ocen Peugeot 405 I (104) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wormic@wp.pl
Sedan 1.6 90KM 66kW
Trafiłem akurat na egzemplarz w którym ktoś wczeniej belke wymienił, ale i tak prawe koło było już mocno w negatywie, Drązki skretne także były już zmeczone życiem tak że przy trzech osobach z tyłu, wachacze opierały sie na odbojnikach.Jest to jednak zawieszenie które wybacza takie obciązenia i pomimo chowania sie kół w nadkolach nie ma to wiekszego wpływu na prowadzenie. Oiegowa opinia o francuzach, iż są zbyt miekkie, nie jest do końca...
~kaeshi@o2.pl
Kombi 1.6 90KM 66kW
Auto prowadzi sie dość dobrze, zwłaszcza na szerszych oponach (u mnie 195/55/R15). Wchodzenie w ostrzejszy zakręt ze sporą prędkością skutkuje jedynie delikatnym popiskiwaniem opon, raczej bez utraty przyczepności czy sterowności. Z koleinami na fabrycznych oponach 175/70/R14 radzi sobie średnio, na szerszych już nieco lepiej. Bez wspomagania w tym aucie jazda jest dość przyjemna do momentu kiedy zachodzi potrzeba skomplikowanego...
~PROROK
Sedan 1.6 88KM 65kW
Zawieszenie skrzypi gdy jest wilgotne ;/, na rondzie samochodem buja na boki mimo nowych amortyzatorów i stabilizatorów, niestety słychać każdą dziurę..każdą nierówność, Jest jednak jedna rzecz na plus porównując do golfa 3...raz jechałem sporo za znajomym który jechał właśnie golfem 3 gt :) na każdym wyboju dało się zauważyć iż jego głowa poruszała się niczym biały murzyn z mtv :), tanie w naprawie oczywiście jak sami je naprawicie..;/
~neeger
Sedan 1.6 88KM 65kW
Samochód prowadzi sie doskonale, mocno trzyma sie drogi w zakrętach, nie pływa po drodze. Jednak 176000 km zrobiło swoje. Tylna belka ma zużyte już dość mocno łożysko na czopie wahacza z prawej strony (tak tak prawa leci prędzej przez nasze pseudo-drogi) i przez to dostało luzu, tłucze się i skrzypi no i troszkę pływa dupa ale jak jest obciążona. Belki sie naprawiac nie opłaca więc zdecydowałem sie na wymanę. Koszt całkowity to ok. 600 zł.
~Andriu.
Sedan 1.9 95KM 70kW
Brak wspomagania utrudnia manewry przy parkowaniu - to mankament tego modelu. Auto po usunięciu usterek w układzie jezdnym doskonale zachowuje się na nierównych nawierzchniach, wybiera nawet dosyć głebokie dołeczki całkiem przyzwoicie. Gorzej jest przy większych prędkościach, auto przy 130 km/h trzęsie się ale idzie równo, trochę kołysze ale trzyma kierunek nawet przy max prędkości - około 160 km/h.
~bruno
Sedan 1.9 120KM 88kW
Tutaj bezapelacyjnie idealny. Doskonale sie prowadzi, pewnie reaguje na ruchy kierownicą. Wspomaganie kierownicy jest dla mnie rozwiazaniem idealnym wrecz, poniewaz nie jest tak delikatne jak w VW, ale tez nie jest ciezkie. Spokojnie w miescie mozna manewrowac bez uzywania sily, takze autko dla kobiety (nie patrzac na jego wymiary) jest ok. Auto bardzo zwrotne!
~dzinek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Wada tego autka jest tylna belka. Fakt u mnie ten problem jeszcze nie występuje no ale na pewno za jakiś czas będe zmuszony belke poddać regeneracji. Samóchód posiada bardzo dobre, komfortowe zawieszenie pewnie trzymające sie drogi, posiadam jeszcze passata 91r. Zawieszenie w Passacie jest twardsze. peugeot ma zawieszenie bardziej komfortowe, ale to kwestia gustu.
~niedzwiad10@wp.pl
Sedan 1.6 90KM 66kW
U mnie od czasu gdy go kupiłem od pewnego dziadka, który więcej go trzymał w garażu niż nim jeździł to cały czas coś z przodu skrzyli przy przejeżdżaniu przez leżących policjantów lub szybkim najechaniu na zmianę poziomu drogi, do tego jakieś stuki na wybojach, ale jeżdżę prawię rok i się trzyma w tym samym stanie.
~waldek113
Kombi 1.9 D 70KM 51kW
Wspaniale tłumi nierówności naszych polskich dziurawych dróg. Remont przedniego zawieszenia, średnio co 2 lata, ale na szczęście tanie części (w granicach 200zł). Niestety jak z tyłu w belce puszczą uszczelniacze, to wydatek rzędu 600zł + robocizna. Ale zazwyczaj robi się to 1 do 2 razy w ciągu żywotności auta.
~JonekSpodSamiuskichTaterHej
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
I w tej dziedzinie samochód idealny. W moim egzemplarzu na początku miałem problem z tylną belką, lecz po jej wymianie i smarowaniu przynajmniej raz w roku zawieszenie ciche, i bezawaryjne. Drogi trzyma się zawodowo ;) ani podsterowny ani nadsterowny