Lista ocen Peugeot 405 I (89) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomi
Kombi 1.9 D 70KM 51kW
tutaj podobnie: w ciągu 15 lat 3 razy wymieniana tylna belka (koszt rzędu od 700 do 1000zł), co chwila mam problemy z hamulcami, wycieki na silniku, 2 razy awaria termostatu, 2 razy wymieniana uszczelka pod głowicą, rozrusznik tez padł, elektrozawór 2 razy(ten co odcina dopływ paliwa, mechanikiem nie jestem więc nie wiem jak to się nazywa), teraz auto też stoi bo siadła taka kostka z paroma rezystorkami i czymśam, koszt 300zł, w przednim...
~wormic@wp.pl
Sedan 1.6 90KM 66kW
po 280000 posypały sie spreżyny w tarczy sprzegła, wymieniłem wiec cały komplet-koszt 250 nowa tarcza, docisk i łożysko+własna praca. Poza tym nigdy mnie nie zawiodł a jest już na prawde wyeksploatowany. Przy wymianie sprzegła trzeba rozebrać zawieszenie z przodu wiec wymieniłem przy okazji sworznie(35zł), koncówki drązków(35zł)i tleje w wachaczach(30zł). Zrobiło sie na prawde cicho i przyjemnie na dziurach:)
~PROROK
Sedan 1.6 88KM 65kW
Silnik zaczyna brać olej więc powoli trzeba się z nim rozstać...po drugie no niestety nie jest to już samochód szykowny i podjechanie nim pod supermarket nie wzbudza zainteresowania niewiast i emerytów :) Samochód jak samochód psuje się jak każdy...części mechaniczne dostępne są od ręki...plusem jest także to że nie ma on za duże elektroniki wiec nie ma co się psuć...nie ma nawet wspomagania :)
~tomasz_34
Sedan 1.9 95KM 70kW
pierwsze przy 146 tys.km wybilo uszczelkę pod glowica , potem siadł rozrusznik , potem przy 170tys.km wybiło uszczelke pod głowicą , po pierwszym razie gloeice planowano ,po drugim nie bo była ok,potem siadł altenator diody i regurator napiecia i łozyska/ przy 176tys.km wybiło uszczelke pod głowicą mechanik powiedzial ,e to wina poprzednika zapomnił dociągnoc uszczelkje i ten gaz
~Biggie
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Mam go od 6 lat. Wyminiłem tylną belkę bo strasznie nim rzucało no i jeszcze to nieszczęsne sprzęgło. Hmm co jeszcze czasmi się coś w nim psuje ale mam mechanika niedaleko to w mig mi naprawi za rązsądną cenę a części są nie drogie. Tak wogóle nie dbam o niego oleju nie wymieniałem odkąd go mam (tylko czasmi trochę doleję) W zimie odpala bez problemu.
~neeger
Sedan 1.6 88KM 65kW
Hamulce - generalny remont z powodu zapieczenia tłoczków zacisków przednich i nieszczelnosci cylinderków tylnych, oraz słabych przewodów hamulcowych (pękły mi już 2 razy), wybity czop wahacza tylnego prawego - luz, skrzypienie i stuki a przy cofaniu koła się "kładą" do wewnątrz - TO JEST POWAŻNA I KOSZTOWNA USTERKA ALE 405-tki tak już mają :) -
~Wojtas
Sedan 1.6 72KM 53kW
Raz wysiadł mi jeden przekaźnik sterujący chłodzeniem silnika (taka malutka kostak która kosztowała 20zł) Całe szczęście w porę się zorientowałem bo zapaliła się czerwona lampka komputera i stop, no i nie przegrzałem silnika. To było najgorsze co sie przytrafilo, a tak poza tym nie ma problemów, on poprostu jeździ:)
~piciapd@interia.pl
Kombi 1.9 105KM 77kW
Zawodna elektryka układu zapłonowego(szczególnie ewka wysokiego napięcia i moduł zapłonowy, ale na dwóch cylndrach też można jechać ), ale można sobie poradzić z tym samemu, nieszczelność korektora siły hamowania i kłopoty z zaciskami hamulcowymi w tylnych kołach. Poza tym wszystko OK.
~delicja
Sedan 1.6 72KM 53kW
Kapitalka silnika. Wymiana przewodów hamulcowych (zardzewiał i się rozpadły), ale dopiero po 15 latach. Zapaliła się kontrolka komputera pokładowego i po zdjęciu nogi z gazu zaczyna się dusić i prawie gasnąć, ale przyczyna nie jest mi znana, dopiero wybieram się do mechanika.
~majkel
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
no co tu mowic - auto po wybitym korbowodzie i po przejechanych 350005Km jeszcze jakos jezdzi. Głowica miedzy zaworami strasznie spekana. Wymiana panewek i pierscieni, komplet uczelek i najtanszy olej na dotarcie(1000km i wymiana) - Ogólny koszt części ok 600zł.