Lista ocen Peugeot 308 II Hatchback Facelifting (6) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~damianno53
Hatchback Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW
Płynna, w miarę zmienia biegi, fajnie trzyma na wyższych obrotach przy mocniejszym wciśnięciu gazu, nie zbija biegu od razu, tylko czeka na reakcje kierowcy. Jedyny minus to wyłączanie hydrokinetyka przy dłuższym postoju na hamulcu, nie jest to złe, ale szybsze ruszanie ze świateł może zakończyć się delikatnym szarpnięciem.
~Sebastian
Hatchback Facelifting 1.2 PureTech 110KM 81kW
Skrzynia biegów pracuje poprawnie, biegi zmienia się łatwo i miękko. Nieco zbyt długie drogi prowadzenia samego drążka, ale biegi wchodzą płynnie i pewnie. Zestopniowanie uważam za dobrze dobrane do możliwości silnika. Na autostradzie przy 140 km/h jest niecałe 3000 obr./min.
~Sebastian
Hatchback Facelifting 1.2 PureTech 110KM 81kW
~Grzegorz J.
Hatchback Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW
Chyba najsłabszy punkt tego samochodu. Może nie tyle sama skrzynia, co układ sterowania. Biegi wchodzą z oporem, czasem czuć jakieś zgrzyty na dźwigni, i przez to brakuje finezji.
~Marian
Hatchback Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW
Bez problemów . Płynna zmiana biegów. Słyszałem ze to japońska skrzynia dostrajana pod producenta. Dlatego właśnie kupiłem w tej konfiguracji
~Maciejak
Hatchback Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW
Jest dobrze chodź bez rewelacji czasami zdarza że bieg nie chciał mi wejść, automat 8- stopniowy wypada znacznie lepiej, rozważcie dopłatę.
Peugeot 308 II Hatchback Facelifting