Lista ocen Peugeot 306 II Hatchback (153) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 187 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bolek
Hatchback 2.0 S16 163KM 120kW
Jeśli ktoś jeździł hot-hatchami lub samochodami z tylnym napędem, wie jak nieprzewidywalne potrafią być miejscami takie auta. Owszem, szybki, dobrze pokonuje zakręty, ale jest duża szansa iż w zakręcie przód będzie chciał wyprzedzić tył. Porównałbym to z BMW E30 lub E21, naprawdę ostrzegam przed tym i nie polecam tego auta jako pierwsze z uwagi na układ jezdny, ale jeśli się opanuje umiejętność wychodzenia z zakrętów, to banan nie zniknie nam...
~306 FAN
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Autko prowadzi się świetnie. Dzięki skrętnej tylnej osi bardzo dobrze trzyma się drogi. Zwłaszcza na łukach i zakrętach, poprostu je kocha. Polecam poszeżyć opony aby poczuć możliwościtego auta 14/185/60 wystarczy. Niestety jego miękkie zawieszenie nie sprawdza się na naszych drogach.Ale które się sprawdza?? Oto wymiany jakie dokonałem przez 3 lata: tulejki wachaczy przednich, sworznie wachaczy, amortyzatory przód i tył, szykuje się wymiana...
~Jarek
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Super zawieszenie jak na takie auto. Wcześniej miałem alfe 145- wyjątkowe gówno - i nie ma co porównywać. 306 bije na głowę komfortem i trwałością. Nie ukrywam, że zaskoczony jestem b. miło. Nie porównuje do crv czy legacy lub camry - bo to inna półka. Natomiast zachowanie tego samochodu na przykład przy pokonywaniu zasp śnieżnych czy kolein w śniegu - rewelacja. Wybieranie nierówności - super.
~avalon mail gj1@op.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Świetne prowadzenie, skuteczne hamulce. komfort bardzo dobry. Żadne poprzeczne uskoki czy koleiny nie wprawiają w "nerwowość" samochodu. Precyzyjny układ kierowniczy ze wspomaganiem, Wspomaganie nie jest "maślane" jak w wiekszości aut. trezba mimo wszystko troszke siły ale dzieki temu doskonale czujesz cały układ
~Jaszczur (www.306team.pl)
Hatchback 1.8 16V 110KM 81kW
W mojej wersji "XS" zawieszenie jest nieco twardsze i sztywniejsze niz w pozostalych. Typowo sportowa charakterystyka. Auto swietnie trzyma sie drogi. Jedynym minusem jaki zauwazylem jest strasznie duzy promien skretu jak na autko tak male gabarytowo :( Utrudnia manewrowanie w ciasnych miejscach.
~Piotr
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Super!!! Rewelacyjne prowadzenie, super wspomaganie, nie za mocne, pozwala doskonale czuć co dzieje sie z samochodem, no i jazda w zakrętach- coś wspaniałego!!! Najlepsze amortyzatory na świecie, nie wymieniane od zakupu, 75 procentowa sprawność po badaniu diagnostycznym, nic dodać nic ująć
~Lechube
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Układ jezdny mojej 306 to prawdziwa rewelacja. W tej wersji seryjnie wyposażony w alusy 205/45/16. Mieszkam w Jeleniej Górze i naprawdę świetnie się zachowywał w górskich zakrętach. Niestety dość delikatne końcówki drążków i stabilizatory (wymiana co 20 tyś km.)
~CICHY
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Bardzo przyjemny wóz pod względem układu jezdnego. Zawieszenie tylne przy obciążeniu trochę za miękkie bo na dziurach i wybojach przy dociążeniu tyłu dobija fartuchami do ziemi i wydaje nieprzyjemny odgłos. Kierownica jak marzenie!!!! Nie zamieniłbym jej na żadne wspomaganie!!!
~karwowy@tlen.pl
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
przeciętny we właściwościach, zaskoczyła mnie trwałość zawieszenia- jest całkiem nieźle jak na francuza, jednak słabym punktem jest tylna belka, trzeba w niej wymieniać łożyska igiełkowe co 80-100tys inaczej będzie kaplica i regeneracja
Dziennik kosztów dla Peugeot 306 II Hatchback
7,4
10,1
~rafaello
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Bardzo fajne zawieszenie - komfortowe, tylko łączniki stabilizatora wysiadają po ok 20 - 30 tyś km (oczywiście są to podróby za 50 zł szt.). mimo wszystko uważam że nie jest to problem a te łączniki można samemu wymienić. Dlatego ocena 5
Peugeot 306 II Hatchback