Lista ocen Peugeot 306 I Hatchback 1.4 75KM 55kW 1993-1997 (42) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~7 rok z Peugotem
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Skrzynia jak skrzynia, nie ma do czego się przyczepić. Jak w każdym innym samochodzie czasem zdarzy się niefartowne ustawienie trybów i problem z wrzuceniem jedynki czy wstecznego. Standardowy numer z puszczeniem i ponownym wciśnięciu sprzęgła rozwiązuje problem.
~Smok_Mlekopij
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Niestety skrzynka francuzom nie wyszła. Standardowo problem z wbiciem wstecznego, czasem jedynki. Dość toporna. Swoją musiałem wymienić, bo posypało się jakieś koło talerzowe (kupiłem drugą ze szrotu za 450zł).
~kosa1392
Hatchback 1.4 75KM 55kW
13 lat 320 000 km a olej do tej pory nie byl wymieniany ( informacje poptrzedniej wlaścicielki moja ciocia ) wszystkie biegi wchodza bardzo dobrze dopiero po 15 godzinach ciaglej jazdy 5 bieg kiepskow wchodził :]
~Pełgot
Hatchback 1.4 75KM 55kW
zgrzyta, rypi i się zacina - totalna klapa na miare francuza (może to tylko u mnie). Od roku jest tak samo więc fakt, że się coś psuje trochę nie pasuje bo jeśliby miało, napewno by już padło.
~ghully@tlen.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Mogłoby być trochę lepiej. Szczególnie przy zimnym silniku przełożenia wchodzą dość topornie. Przy redukcji na "2" zgrzyta - do wymiany synchronizator (to samo mam w 406 2.0)
~tox
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Trochę krótkie przełożenia ale do normalnej w miare dynamicznej jazdy wystarcza ( cieknie olej - ale można zrobić za 300 zł uszczelnić)
~Adam
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Skrzynia dobrze zestopniowana. Przy spokojnej jeździe biegi wchodzą pewnie. Oczywiście, jeżeli ktoś ma sportowe aspiracje to może się ze mną nie zgodzić.
~Darex
Hatchback 1.4 75KM 55kW
dob zestopniowana, lekko pracująca ale wsteczny czasami slabo wchodzil, po 150tyś km skrzynia sie sypneła:( wymiana- pasuje do modelu 205:)
~vasquess
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Skrzynia biegów pracuje bez zastrzeżeń. Biegi wchodzą lekko i pewnie. Jedyny mankament to to że nie zawsze za pierwszym razem udaje się wrzucić wsteczny

Usterki Peugeot 306 I

Peugeot 306 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Yarec
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Normalna praca. Bez awarii.Należy kontrolować mechanizm zewnętrzny zmiany biegów. Niewielkie ´pocenie" się olejem ale bez wycieków.
Peugeot 306 I Hatchback