Lista ocen Peugeot 206 Hatchback 1.9 D 69KM 51kW 1998-2004 (39) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gie
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Noooo i tutaj nie może byc lepiej :D Auto zużywalo mi po miescie 6.5l oleju napedowego [a ja naprawde sobie nie zalowalem;p mialem ciezka noge bo wiedzialem ze i tak spali mi malutko, chodz z drugiej strony jak tu mozna nie miec ciezkiej nogi jak tam tylko 69km i nie ma czym jezdzic ;]. Jak jechalem za granice to myslalem ze mi sie wskazowka zaciela bo byla przez 200km powyzej FULL :) juz sie przxestraszylem ;] po 250km zobaczylem ze wkoncu...
~Adi
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Co do ekonomicznosci nie trzeba duzo pisac :) Brak mocy idzie w 1 rzedzie ze spalaniem czyli na niskim poziomie. Przy jezdzie 90-100km/h mozna osiagnac wynik 4,5~~l/km czy to na niemeickiej autostardzie czy w Polsce nie stojac w korkach. Przy jezdzie juz okolo 115-120 osiagajac 3000obr./min spalanie wzrasta do 5,8``, ale gdy sie przekroczy granice 120 i dojdzie do okolic 130 to w baku sie wir robi(do 7l diesla na 100km).. a mocy brak :)
~Lakyluk
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Zużycie paliwa nie zrobi pustki w portfelu natomiast serwis TAK. ASO u Peugeota to tylko nazwa i nie wiedza skąd się wzięła, krakowski serwis/salon (nie wymienie nazwy) to dopiero zaczyna się uczyć na samochodach klientów, dział reklamacji- nie ma tam czegoś takiego, bez prawnika nie ma co startować
~Zuuf
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Na spalanie w moim Peugeocie nie mam co narzekać. Podczas zwykłej, nieagresywnej jazdy zarówno w mieście jak i trasie pali mniej więcej 5l/100 z różnicą o pare dziesiątych litra na korzyść jazdy na trasie. Próg 6/100 pojawia się dopiero podczas delikatnie mocnego gazowania.
~raiders
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
cóż wiecej chcieć, za wolno jeżdzić się nie opłaca:))) przy prędkościach na trasie 130-140km/h spalanie 5l przy 90-100km/h 4,7, wiec różnica bardzo mała, miasto nigdy wiecej jak 6,8l nawet gdy w zimie na odpalonym silniku skrobie się szyby przez kilka minut:)
~Qn
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Części są drogie, a przy bardzo częstych awariach można dosłownie zbankrutować. Przede wszystkim auto ma udziwnione rozwiązania np. wymiana paska wieloklinowego. Przez to trzeba poświęcić więcej czasu i naprawy są droższe.
~callmesnake
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
zużycie paliwa w tym przypadku bezpośrednio zależy od stylu jazdy, na dobr5aj trasie nie ma problemu z uzyskaniem wyniku poniżej 4,5 l/100 km; w mieście, zimą może się zdarzyć nawet 8 litrów na setkę
~Mati
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Samochód w mieście pali około 6 litrów. W trasie przy prędkości do 130 km/h 5 litrów, choć podejrzewam, że jakbym jechał 160km/h, to spalanie by znacznie nie wzrosło.
~Kasia
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Dla mnie koszty utrzymania tego samochodu są b. niskie, mało pali, a częściami i serwisem zajmuje się zaprzyjaźniony mechanik :) ale serwisowanie w ASO to już niestety inna bajka...
~Krzysiek, ekstudio@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
średnio 6l/100km, na trasie powinno być 4,5 - ale ja mam za ciężką nogę, włączenie klimy nie rzutuje bardzo na zużycie (do 0,5l więcej na 100km)
Peugeot 206 Hatchback