Lista ocen Peugeot 206 Hatchback (606) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 677 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gizmo_mk
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tu tylko 3 i to jak dla mnie z minusem. Wcześniej miałem Corsę B, tam skrzynia tez nie była idealna, ale... No właśnie - skoki w 206 długie, mało precyzyjne, odgłosy skrzyni mało przyjemne dla ucha zarówno przy zmianie biegu, jak też np. jazdy na 2 biegu. Generalnie firma Peugeot powinna popracować nad tym elementem przeniesienia napędu.
~Wojtek
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Co do zestopniowania nie mam zastrzezen - biegi ani za dlugie, ani za krotkie. Jak juz skrzynia sie rozrusza, to naprawde fajnie sie jezdzi. Jakosc samej skrzyni to inna sprawa - fatalnie wchodza biegi, szczegolnie pierwszy i wsteczny (nieraz potrzeba 7 prob, zeby bieg wszedl) - zima lepiej dzien wczesniej wrzucic jedynke, bo rano to na pewno nie wejdzie.
~MARIUSZ
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Zgroza! Drążek zmiany biegów trzeba wciskać aby wrzucić I, towarzyszą temu trzaski, za które mi wstyd kiedy jadę z pasażerem moim nowym przecież autem!!! przekłądnia pracuje równie ciężko i z podobnym łoskotem przy zmianie wszystkich pozostałych biegów. To również zgłaszałem w serwisie - niestety to także podobno uroda 206. I co jeszcze!!!
~NitroGT
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Zakres biegów szeroki, przy pojemności 1,1 jest bardzo elastyczna. Niestety, synchronizacja przełożeń w tym modelu to nieporozumienie. Wrzucanie 1 i wstecznego wymaga nieco cierpliwości - po rozeznaniu się w temacie nie jest to odosobniony przypadek i auta wyjeżdżając z salonu już na to cierpiały.
~Lawender
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Trudno \"wbić\" jedynkę. Nie jest to wina sprzęgła, a wyrobionej przekładni. Ruszając z pod świateł czasem trzeba się siłować aby \"trafić\" na pierwszy bieg. Problem powszechnie użytkownikom znany. Po powenym czasie można się przyzwyczaić a skrzynia odwdzięcza się ładnymi przełożeniami i zwinnością.
~Wojtas
Hatchback 1.1 60KM 44kW
po wymianie półosi prawej całej, mechanicy stwierdzili że jest to skrzynia biegów ,zdemontowałem ową skrzynię i dałem ją do naprawy,okazało się że niby są to łożyska,wymieniono i dalej mam takie same chrapolenie jak miałem nawet przed wymianą półosi dodam że jest to rocznik 2001
~mieszko
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
zdziwiłem się że robią jeszcze nowe samochody o takim braku precyzji. Ktoś wcześniej napisał że jak zmienia biegi to słychać dzwięk podobny do łamania kości, ktoś inny że jadąc z kimś wstydzi się tych odgłosów. Może to trochę przesada ale coś w tym jest i nie jest to najlepsze
~Bogu48
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Bardzo długi skok lewarka, co dla mnie jest na minus (ale to subiektywna opinia). Biegi wchodzą bardzo pewnie, z lekkim oporem. W moim egzemplarzu 3-ci bieg stawia delikatnie większy opór, ale to prawdopodobnie wynika z eksploatacji na przestrzeni lat.
~jaco4a
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Skrzynia działa dobrze, dosyć krótkie przełożenia, łatwo trafić w bieg, nie ma się czego przyczepić. Niektórzy jak wsiądą do mojego auta twierdzą że skrzynia głośno chodzi przy zmianie biegu (głośno przeskakuje), moim zdaniem jest to normalne.

Usterki Peugeot 206

Peugeot 206 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~JaPan
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Skrzynia biegów pracuje jak w starym autosanie. Choć biegi wchodzą lekko to lewarek ma duży luz. Jeździłem 3 takimi Peugeotami z rożnymi silnikami i każdy tak miał. Mój ojciec na nowego Berlingo i też nie jest lepiej. Widać francuzy tak mają.
Peugeot 206 Hatchback