Lista ocen Peugeot 206 Hatchback (476) - Widoczność

Na liście zabraknie 807 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KANIUS (peugeot206xs@tlen.pl)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Widoczność jest ekstra, to autko jest naprawdę mocno przeszklone. Przednia szyba to lotnisko praktycznie to zachodzi na dach. W zimie jest co do skrobania. Boczne słupki są troszkę szerokie ale to kwestia gustu i przyzwyczajenia. Generalnie ok. Miałem jednak przypadek negatywny związany z przeszkleniem pojazdu gdyż zaczęło wariować elektryczne sterowanie szybami. Po zamknięciu szyby siłownik nadal pracował. Próbował cały czas tą szybę...
~LazyJK
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Wielka przednia szyba tworzy wrażenie przebywania w akwarium. Lusterka są OK, choć przy moim wzroście we wstecznym widzę albo dach albo asfalt jakieś 15m za autem. Trzeba się precyzyjnie pobawić albo lusterkiem albo wysokością fotela (nie w każdym 206 jest!). Wycieraczki mają spore pole zgarniania. Dobra widoczność nie dotyczy tylnych bocznych okien. Jeżeli dojedziemy do typowego polskiego ukośnego przejazdu kolejowego, rzut oka przez ramię...
~BiTurbo
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
I tu jest kiepsko. Zaoblone szyby (przednia i tylna) trochę zakłócają ocenę widoczności. Do tyłu pod kątem widoczność jest średnia i czasem trzeba się pogimnastykować, żeby dojrzeć przeszkodę, choć w tej materii bardzo pomagają lusterka, które są duże i ładnie oddają proporcje i odległość od przeszkody. Do przodu może być problem z wyczuciem odległości przez znacznie opadającą maskę, ale jest to do wyczucia.
~jakub_jerzy_jaglarz
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Przednia i boczne szyby w moim modelu są przyciemniane, ale pomimo tego nie tracą nic na widoczności, a wręcz przeciwnie. Tylna szyba jest szeroka i bardzo wiele przez nią widać (małe szyby są zmorą kompaktów i całego segmentu A i B). Przednia szyba ma tylko jeden mankament - strasznie niewygodnie jest ją czyścić z uwagi na dużą pochyłość.
~gizmo_mk
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Raczej, jak w każdych samochodach z rocznika ok.2000. Co prawda do przodu widoczność okay, wręcz SUPER dzięki mocno pochylonej przedniej szybie, ale cierpi na tym widoczność pod kątem za sprawą dość szerokich słupków przednich. Z manewrowaniem nie ma problemu, podobnie, jak z parkowaniem do tyłu. Oby takich aut było więcej...
~Lawender
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jestem osobą wysokiego wzrostu. Siedząc nisko (fotel regulowany na wysokość) przeszkadzają mi słupki z przodu schodzące pod dużym kątem. Wiele do życzenia pozostawia widoczność w jeździe pod słońce. 206tka otrzymała swój sportowy charakter m.in. przez ułożenie szyby przwie poziomo. Mam duże problemy z jazdą pod światło.
~raiders
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
moje wrażenia chyba jak wiekszości, przednie słupki sporo zasłaniają, przekonałem sie już o tym drugiego dnia od kupna, na szczeście nic się nie stało:)) generalnie można się przyzwyczaić, a jak ktoś nie będzie mógł to niech sobie wsiądzie do dodge caliber, to wtedy przekona się co to jest ograniczona widoczność:)
~LinekPark
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Trochę szerokie słupki przód i tył, zwłaszcza dół przednich z racji lusterek, to potrafi przeszkadzać. Lusterka dość spore, zupełnie wystarczające. Po skosie w tył też źle nie jest, bo zagłówki z racji swej budowy nie zasłaniają widoku(u mnie "chowały" się w oparciu kanapy).
~kontakt@lukasc.pl
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Niestety tu ocena średnia- nie jest źle choć mogłoby być znacznie lepiej. Naprawdę brakuje panoramicznej szyby... Trzeba zatrzymywać się nieco dalej od sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach. Widoczność z tyłu taka sobie, z przodu mogą denerwować przednie wsporniki dachu podczas skręcania.
~Artur
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Spora szyba przednia gwarantuje dobrą widoczność. Jej mocne pochylenie natomiast sprawia,że trudno czyści sie ją od wewnątrz (zwłaszcza przy desce rozdzielczej) Widocznośc do tyłu przeciętna. Widoczność na boki nie najlepsz kiedy siedzi pasażer z przodu. Lusterka zewnetrzne trochę za małe.
Peugeot 206 Hatchback