Lista ocen Peugeot 107 (56) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kierowca_107fl
Hatchback 5d Facelifting 2012 1.0 VTI 68KM 50kW
Bieg wsteczny czasami nie chce "wejść" - wtedy należy wrzucić na luz, ściągnąć nogę ze sprzęgła i ponownie wbić - wtedy wchodzi bez zastrzeżeń. Skrzynia stosunkowo precyzyjna, nie ma problemu w odnalezieniem danego biegu. Na plus na pewno 'długie' biegi - na 2-ce przy wyprzedzaniu można dojechać do 100km/h. Bieg 5. jest często bezużyteczny - tzn. np. przy 120km/h i lekkiej górce auto zaczyna zwalniać - należy zredukować na bieg 4. itd.
~lukas
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Skrzynia biegów pracuje precyzyjnie i bez zarzutów do ok 60000 km. Do tego przebiegu można zauważyć jedynie sporadyczne problemy z załączeniem wstecznego. Niestety po 60 tyś. sprzęgło nadaje się do wymiany (mamy w firmie 2 takie samochody). Po zmianie biegów czuje się szarpanie - da się z tym jeździć do ok. 90 tyś. Wtedy sprzęgło się kończy, a jak powiedział mi Pan w salonie - do 107 jest ono droższe niż do 607...
~Damiano
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Biegi dobrze zestopniowane (długie). Na piątce 110km/h i ma dopiero 3000obr/min. Podoba mi się delikatne kliknięcie kiedy bieg wchodzi. Takie lekko sportowe zacięcie skrzyni. Łatwo wyczuwalna. Minus - podczas powolnego toczenia trudno wrzucić pierwszy bieg. Dowiedziałem się że synchronizatory zostały zrobione w pełni z aluminium i są podatne na szybkie zużycie.
~Domi
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Skrzynia biegów wypada troche słabiej - poprostu trzeba się do niej przyzwyczaić. Pierwsze wrażenie jest troche dziwne bo wydaje się że skrzynia jest mało pracyzyjna ale wystarczy troche pojezdzić i okazuje się że jest ok i nie ma żadnych problemów z wbijaniem odpowiednich biegów. Biegi są bardzo \"długie\" jak na taki samochów : 1 - ok 50 ,2 - 100 , 3 - 150 km/h - robi wrażenie!
~Damiano
Hatchback 5d Facelifting 1.0 12V 68KM 50kW
Biegi dobrze zaczęły wchodzi ale dopiero po wymianie oleju. To co producent zalewa jest jakimś żartem. Na oleju żeby ciąć koszty to już niemała przesada - jedna gwiazdka mniej. Wymieniłem na Rock Oil 75w80 i pracuje super. Przy wrzuceniu biegu jest charakterystyczne kliknięcie - trochę jak w sportowych wozach. Skrzynia precyzyjna.
~piotrowski@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Posiadam skrzynie zautomatyzowana. Troche dlugo zmienia biegi, ale chyba taki juz urok skrzyn zautomatyzowanych w przeciwienstwie do pelnych automatow. Co mnie pozytywnie zaskoczylo to plynnosc zmiany biegow. Myslalem ze bedzie z tym gorzej a tymczasem nie ma sie do czego przyczepic.
~Cez@ry
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
elastyczna bardzo ładne przełożenia można jechać 60 km/h na piątym biegu biegi bardzo ładnie nachodzą na siebie wiec można używać trzech przełożeń jadąc z tą samo prędkością np 2...60km 3...60km 4...60km 5...60km to naprawdę elastyczność
~Mlody93
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Ze skrzynią nie mam żadnych problemów, biegi wchodzą gładko. Fenomenalne są przełożenia! Na dwójce można podciągnąć spokojnie do 70 km/h a trójka wystarcza nam do rozwinięcia 110 km/h. Nie jeden golf na światłach sie dziwi ;)
~antek
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
trochę haczą biegi....ale jest ok. Pierwsze roczniki tutaj tez mają defekty...szybka pękają dociski firmy Aisin jakie są w oryginale. Można kupić komplet Exedy za 400zł ...wymiana 250zł. W ASO chcą 1.5 tyś zł ...złodzieje...

Usterki Peugeot 107

Peugeot 107 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~niklucas
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Skrzynia biegów nie jest taka precyzyjna jak byśmy chcieli ale dzięki zaletom silnika i doborowi długich przełożeń nie musimy zbyt często sięgać do lewarka zmiany biegów (na II biegu możemy ruszyć i jechać aż do 90 km/h)