Lista ocen Peugeot 106 I 1.1 60KM 44kW 1991-1996 (44) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kama1304
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Skrzynia biegów bardzo dobrze chodzi oprócz blokowania się czasem biegu wstecznego. Musze wtedy wrzucić na jedynkę lub czasem nawet ruszyć do przodu dopiero wtedy mogę wrzucić wsteczny. Taka sytuacja zdarza się czasem i tylko w przypadkach gdy rozpoczynam jazdę i samochód jest jeszcze \"zimny\".Ale to częsty przypadek nie tylko w tym samochodzie. Ogólnie b.dobrze się sprawuje
~ex_posiadacz
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Wiadomo, że od skrzyni w takim samochodzie nie możemy wymagać cudów. Głównie mam na myśli gałkę od zmiany. Nie była ona dopasowana jak w nowszych modelach peugeota - chodziła na wszystkie strony lecz po czasie się przyzwyczaiłem i nie była dla mnie problemem. Po za tym nigdy nie było żadnych zgrzytów czy innych tego typu problemów.
~ja
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Zaletą są odpowiednie przełożenia (dp jazdy miejskiej), skrzynię można łatwo wyczuć. Niska trwałość (wprawdzie moja 106 ma 18 lat, ale we wszystkich które oglądałem drążek był luźny). Piątka mogłaby być trochę dłuższa.
~Przemysław Muszyński
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Czasem nie wbija się wsteczny, z tego co czytałem ten typ tak ma. Wystarczy dwa razy wysprzęglić i chodzi. Ładnie przyspiesza na piątce od 60km/h do 90km/h co przydaje się na krętej drodze, nie trzeba tyle wajchować ;)
~Szuri
Hatchback 1.1 60KM 44kW
czasami nie wskakuje 1 lub wsteczny, wystarczy puscic i wcisnac jeszcze raz sprzeglo. Z tego co wiem to normalka w tych skrzyniach. Ma troche luzow na wrzuconym biegu (chodzi delikatnie na boki).
~btj
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Dobra długość przełożeń, ale skrzynia stosunkowo mało trwała. Każda 106 którą oglądałem miała luźny lewarek. Niezsynchronizowany wsteczny czasem zgrzyta.
~Gasol
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Skrzynia działa bardzo dobrze, jest bardzo wygodna, czasem ciężko jest wrzucić jedynkę ale raczej każde auto ma jakiś mały problem ze skrzynią.
~Dżoan
Hatchback 1.1 60KM 44kW
od zawsze chyba niezbyt lekko chodziła, wymiana płynu pomagała na jakiś czas, jednakże kwestia przyzwyczajenia. w czasie upalnych dni najgorzej!
~Piotrek
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Skrzynia biegów jak w miejskim tanim autku, bez rewelacji, ale biegi wchodzą dość przyzwoicie. W moim egzemplarzu czasem zdarzają się problemy ze wstecznym.
~kukus
Hatchback 1.1 60KM 44kW
nie mam z nią zadnych problemow, czytajac komentarze kolegów maja problemy z biegie wstecznym ale jest na to rada - zbyt luzny drążek wystarczy podciagnac:)